هیپنوتیزم و پیشرفت تحصیلی

 
تعریف پیشرفت تحصیلی: پیشرفت تحصیلی به معنی میزان یادگیری ویا اکتساب مهارتها و یا دانشی است که برای یک مقطع و یا سن بخصوصی وضع شده و بوسیله آزمونهای مربوطه قابل اندازه گیری باشد.
پیشرفت در هر حرفه و یا دانش لازمه یک زندگی موفق برای آینده هر فرد می باشد. معمولا" از خرد سالان، نوجوانان و جوانان هر جامعه ای انتظار می رود که در امر یادگیری یک حرفه و یا یک رشته تحصیلی برای یک زندگی توام با موفقیت در آینده کوشا باشند . عدم موفقیت در پیشرفت تحصیلی و یا یادگیری هر حرفه ای می تواند ناشی از عوامل گوناگونی چون عوامل اجتماعی، عوامل اقتصادی ، خانوادگی ، فرهنگی و در نهایت عوامل روانی باشد. اگر چه همه عوامل ذکر شده در پیشرفت تحصیلی و یا آموختن حرفه بسیار موثر هستند اما بسیاری از اوقات علی رغم مهیا بودن همه عوامل پیشرفتی حاصل نمی شود. و این عامل چیزی جز عوامل روانشناختی نیست.
از جمله عوامل روانی افت تحصیلی: مشکلات خانوادگی همانند درگیری های والدین که اثرات منفی را بر کودکان دارد از جمله عوامل افت تحصیلی فرزندان می باشد. دومین عامل انتظارات زیاد و یا کم والدین از فرزندان است که موجب افت تحصیلی می گردد. یکی دیگر از عوامل افت تحصیلی نظام ناکارآمد تحصیلی است.  عامل بعدی تعارضات و فعل و انفعالات درونی خود فرد می باشد که می تواند باعث افت تحصیلی شود. و بسیاری از عوامل دیگر که میتواند موجب افسردگی، عدم اعتماد بنفس، بی علاقگی، تنبلی، و ... گردد که در نهایت منجر به افت تحصیلی می شود.
پی آمدهای افت تحصیلی: از جمله عواملی که باعث افت تحصیلی می شوند نام بردیم و این عوامل جزو عوامل منفی افت تحصیلی می باشند. و پیآمدهای افت تحصیلی نیز منفی تر از عوامل بوجود آورنده افت تحصیلی می باشند. این پیآمدها میتوانند با توجه به عوامل و یا متغیر های مرتبط با شرایط فرد متفاوت می باشند. بوجود آمدن بزه کاری در جامعه، ترک تحصیل، بی سوادی، دزدی، اعتیاد، افسردگی، و غیره که می تواند هزینه های زیادی را بر یک جامعه تحمیل کند.
پیشگیری و درمان افت تحصیلی: بهترین روش جلوگیری از افت تحصیلی مشاوره های روانشناسی و آموزشی در سطح نظام آموزشی می باشد. آگاه نمودن مربیان آموزشی از مسایل روانشناسی و آموزشی. مشاوره های روانشناسی به والدین و دانش آموزان. ایجاد انگیزه در دانش پژوهان و دانش آموزان. تسهیل شرایط یادگیری برای دانش آموزان. انگیزه های اقتصادی برای معلمان و مربیان آموزشی و غیره.
علاوه بر فراهم نمودن شرایط مساعد جلو گیری از افت تحصیلی که گفته شد می توان در سطح انفرادی نیز با دانش پژوهان و دانش آموزان از روشهای مشاوره روانشناسی برای از بین بردن حالتهای منفی روانی در دانش آموزان استفاده کرد. یکی از این روشها استفاده از روان درمانی و هیپنوتیزم درمانی برای از بین بردن حالات افسردگی و اضطراب و ایجاد انگیزه پیشرفت در تحصیل می باشد. 
 
 
 
مطالب قدیم
هيپنوتيزم و پيشرفت تحصيلی
 
 
به طور کلی عملکرد فرد به ميزان زيادی به حالات روحی و هيجانات او بستگی دارد. پژوهش های علمی تأييد می کنند که استرس و اضطراب بیش از 


حد می تواند بر ميزان عملکرد فرد اثر منفی بگذارد،البته نه تنها استرس و اضطراب زیاد می تواند بر عملکرد فرد اثر منفی بگذارد بلکه عوامل گوناگون دیگری چون حالات افسردگیمانند : کسلی ، بی انگیزه بودن و نیز مشکلات خانوادگی ، سیستم آموزشی و غیره می تواند عملکرد فرد را تحت الشعاع خود قرار دهد . بنابراين اگر گفته شود که يکی از دلايل عمده افت تحصيلی در دانش آموزان و دانشجويان استرس و اضطراب است ، حرف بیهوده ای نخواهد بود . البته عوامل دیگری چون عدم اعتماد بنفس و مهارتهای ارتباطی دانش آموزان و یا دانشجویان را نباید نادیده گرفت . بنابراین به وسیله روان درمانی و هیپنوتیزم درمانی نه تنها می توان چنین حالات منفی را در دانش آموزان کاهش داد بلکه می توان انگیزه پیشرفت و تلاش مضاعف را در آنها افزایش داد .

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Drnajafitavana

می دانم، می خواهم،
اما نمی توانم!

 
"می دانم مشکلم چیست و می خواهم از آن رها شوم و یا درمانش کنم، و برای درمان آنها از همه روشها استفاده نموده ام با این وجود نمی توانم."
مثلا"، وسواس شستن و یا ترسهای غیر معقول و یا عدم اعتماد بنفس و غیره . با اینکه می دانیم این رفتارها یا احساسات غیر منطقی است، با این حال قادر به رهایی و یا کنترل آنها نیستیم.
بنابراین می توان گفت بسیاری از احساسات،هیجانات،و افکار ما ریشه در ناخوداگاه دارد.اگر چه در نهایت ما مسئول اعمال خود در جامعه و در تعامل با دیگران می باشیم.

هیپنوتیزم چیست؟

هیپنوتیزم به همراه روان درمانی سریع ترین و قویترین روش درمان مشکلات حل نشده شماست.
هیپنوتیزم به شما قدرت توانستن می دهد.
هیپنوتیزم به همراه روان درمانی در درمان اختلالات روانی و جنسی همانند جراحی است.


توجه


اگر تاکنون با روش های دیگر پزشکی و روانشناسی و غیره نتیجه ای نگرفته اید، هیپنوتیزم درمانی به همراه مشاوره روانشناسی و روان درمانی می تواند برای درمان مشکلات شما بهترین و موثرترین راه باشد.


مشاوره خانواده
و
مشاوره قبل و بعد از ازدواج و انجام کلیه آزمونهای شخصیت و هوش

مشاوره   22899147

توجه: مطالب این سایت بر اساس تجربیات بالینی و درمانی چندین ساله دکتر نجفی توانا نگاشته شده است و بدور از هر گونه اقتباس یا برداشت از کتابها و یا نظریات دیگر اندیشمندان می باشد.و هر جا مقاله و یا مطلبی متعلق به دیگران باشد در بالای آن عبارت "مطالب دیگران" ذکر شده است.