IMAGE

دکتر نجفی توانا به شما کاربرعزیز خوش آمد می گوید...

درمان فشرده ، کوتاه مدت  و گام به گام اختلالاتی با منشاء روانی  مانند : اختلالات جنسی ، انحرافات جنسی ، خجالت و ترس های اجتماعی ، فوبی و ترسهای بی اساس ، عدم اعتماد به نفس در عملکرد اجتماعی ، استرس و اضطراب ، افسردگی ، وسواس و افکار مزاحم ، لکنت زبان ، تیکهای عصبی و ... توسط دکتر داوود نجفی توانا مت...

IMAGE

می دانم، می خواهم، اما نمی توانم!...

  اگرچنانچه این عبارت شامل حال شماست به ما مراجعه کنید: می دانم، می خواهم، اما نمی توانم! "می دانم مشکلم چیست و می خواهم از آن رها شوم و یا درمانش کنم، و برای درمان آنها از همه روشها استفاده نموده ام با این وجود نمی توانم."  مثلا"، وسواس شستن و یا ترسهای غیر معقول و یا عدم اعتماد بنفس و غیره . با ای...

IMAGE

هیپنوتیزم چیست؟

هیپنوتیزم به همراه روان درمانی سریع ترین و قویترین روش درمان مشکلات حل نشده شماست. هیپنوتیزم به شما قدرت توانستن می دهد. هیپنوتیزم به همراه روان درمانی در درمان اختلالات روانی و جنسی همانند جراحی است.   همچنین درمان دارویی اختلالات روانی،جنسی و غیره توسط  متخصص اعصاب وروان (روانپزشک)   ...

IMAGE

نظرات مراجعين قبلي

هموطن و کاربرگرامی بسیار خوش آمدید . اگر چنانچه به منظور حل مشکل و یا درمان به این سایت مراجعه نموده اید، امیدوارم مطالب آن برای شما مفید واقع شده باشد.گزارشات زیر مربوط به بیمارانی می باشد که قبلا به منظور درمان مراجعه نموده اند وپس از درمان بهبودی خود را گزارش داده اند.این گزارشات بسیار مختصر و نا...

IMAGE

اختلالات قابل درمان

  به اعتقاد من که براساس تجربیات درمانی ام حاصل شده است، ریشه بسیاری از مشکلات روانی را می توان براساس عوامل زیر و  به ترتیب اثر گذاری و ارزشمندی نام برد. البته این عوامل بر یکدیگر تاثیر متقابل دارند و با توجه به شخصیت افراد، آثار بعضی از آنها نسبت به بعضی دیگر بیشتر می باشد. این عوامل عبارتند از:  ...

IMAGE

مشاوره خانواده

توجه اگر تاکنون با روش های دیگر پزشکی و روانشناسی و غیره نتیجه ای نگرفته اید، هیپنوتیزم درمانی به همراه مشاوره روانشناسی و روان درمانی می تواند برای درمان مشکلات شما بهترین و موثرترین راه باشد.   مشاوره خانواده و مشاوره قبل و بعد از ازدواج و انجام کلیه آزمونهای شخصیت و هوش  ...

اگر تا کنون به وسیله مشاوره روانشناسی و یا دیگر روشهای درمانی نتیجه ای ...

  • اگر تا کنون به وسیله مشاوره روانشناسی و یا دیگر روشهای پزشکی نتیجه ای نگرفته اید  هیپنوتیزم در مانی می تواند به همراه مشاوره روانشناسی یکی از بهترین روشهای کمک به شما برای رهایی از اختلا لات عاطفی و جسمانی ناشی از اعصاب و فشارهای روانی باشد...
  • بسیاری از اوقات می دانیم مشکل چیست ، و می خواهیم آن را بر طرف کنیم اما علی رغم تلاش  زیاد باز قادر به رهایی از آن نیستیم . زیرا بخش عمده ای از رفتارها و افکار و احساسات و هیجانات کنونی ما، تحت تاثیر فشارهای سر کوب شده دوران گذشته در ضمیر ناخودآگاه و ناهشیار ما می باشد.
  • هیپنو تیزم درمانی به همراه مشاوره روانشناسی  و روان درمانی می تواند  فشارهای ناهشیار ذهنی را کاهش داده و در نتیجه به صورت غیر مستقیم  قدرت توانستن را در فرد  بوجود آورد.
  • با بکار گیری هیپنوتیزم درمانی و مشاوره روانشناسی شما پس از اولین جلسات، بهبودی خود را احساس خواهید کرد.

بنابر این نیازی به ادامه تعداد بی شماری از جلسات روان درمانی که ممکن است گاهآ غیر ضروری باشد، نخواهد بود.

هیپنوتیزم یک حالت جسمانی و ذهنی...

هیپنوتیزم یک حالت جسمانی و ذهنی خاصی است که فرد در آن حالت نه خواب است و نه بیدار.
می توان گفت هیپنوتیزم حالتی از هشیاری است که در آن حالت می توان تغییرات مفیدی که بیمار به دنبال آن است را در ضمیر ناخودآگاه بوجود آورد.
البته هیپنوتیزم با چیزی که به صورت متداول شنیده اید یا در فیلم ها دیده اید کاملا متفاوت است.
بر خلاف آنچه عموم افراد از هیپنوتیزم تصور میکنند، فرد در این حالت بی اختیار نیست بلکه به اختیار خود به ضمیر ناخودآگاه دسترسی پیدا میکند.

قابلیت هیپنوتیزم شدن : حدود 5% از افراد قابل هیپنوتیزم شدن نیستند ...

تنها حدود  5% از افراد قابل هیپنوتیزم شدن نمی باشند اما خوشبختانه حدود 95% از افراد قابل هیپنوتیزم شدن هستند ، و این  در  شرایطی صادق است که خواست و رغبت فرد در کار باشد.

هیپنوتیزم و خواب طبیعی: هیپنوتیزم با خواب طبیعی بسیار متفاوت است. و همچنین با هشیاری طبیعی نیز کاملا متفاوت است.

هیپنوتیزم و اراده فرد: زمانی فرد و یا بیمار  قابل هینوتیزم شدن و یا  درمان می باشد که خواست او در کار باشد.  در صورتی که تمایل شخص در کار نباشد کار درمان بی فایده است.

بنابر این نمی توان هیچ گونه تغییر رفتاری و یا فکری در  فردی که خواهان بهبود و یا تغییر نیست بوجود آورد.

هیپنوتیزم و میزان درمان پذیری : هیپنوتیزم پذیری افراد نسبت به یکدیگر...

هیپنوتیزم و میزان درمان پذیری : هیپنوتیزم پذیری افراد نسبت به یکدیگر بسیار متفاوت می باشد.برخی افراد از هیپنوتیزم پذیری بسیار بالایی برخوردار هستند و برخی دیگر از هیپنوتیزم پذیری کمتری برخوردارند. میزان درمان پذیری افراد برابر است با میزان هیپنوتیزم پذیری و سطح مشکلات آنها.

هیپنوتیزم درمانی و روان درمانی:هیپنوتیزم درمانی به همراه روان درمانی میتواند عالی ترین نتیجه را دردرمان اختلالات عاطفی و روانی به همراه داشته باشد.در واقع بدون ارائه راه حلهای  لازم در ارتباط با مشکلاتی که فرد با آن مواجه می باشد و همچنین بدون بکارگیری روشهای روان درمانی  توسط متخصص این امر هیپنوتیزم درمانی نمی تواند موفق باشد.

هیپنوتیزم و درمان وسواس ...

هیپنوتیزم باعث کاهش فشار فکر در انجام یک عمل تکراری و یا ادامه یک فکر بیهوده می شود.در نتیجه به طور غیر مستقیم وسواس را درمان میکند.

هیپنوتیزم و اشتها ...

هیپنوتیزم نه تنها قادر به کنترل اشتها (افزایش اشتها و کاهش اشتها) میباشد بلکه میتواند روی جسم فرد نیز اثرات مثبت داشته باشد.بنابراین هیپنوتیزم میتواند وسوسه پر خوری را کاهش دهد و به همین ترتیب میتواند میل به خوردن را افزایش دهد.

اختلالات جنسی و هیپنوتیزم درمانی...

اکثر اختلالات جنسی از قبیل ناتوانایهای جنسی, سرد مزاجی, زود انزالی، تمایلات هم جنس گرایانه، واژینیسم و ... ریشه ذهنی داشته و بیشتر بر اثر تجربیات دوران گذشته می باشد. که در ذهن ناخودآگاه بصورت یک لذت نابهنجار باقی مانده اند.
با هیپنوتیزم درمانی می توان ریشه ی این اثرات و افکار و تصورات منفی را از بین برد و فرد پس از طی مراحل درمان، کاملا تمایلات طبیعی و عادی خواهد داشت.

اعتیاد در ابتدا یک نوع بزهکاری است اما ....

اعتیاد شروع اش یک نوع بزه کاری است (می تواند جرم هم باشد.) اما پس از آن که فرد  به آن مواد عادت کرد، می توان گفت اعتیاد او یک نوع بیماری است.
به عبارتی فرد معتاد نمی تواند بر وسوسه خود در استفاده از مواد غلبه نماید.هیپنوتیزم قادر است وسوسه و هوس استفاده از مواد را از بین ببرد.

استرس،اضطراب،دلشوره و هیپنوتیزم درمانی...

هیپنوتیزم میتواند با ایجاد اعتماد به نفس و بر طرف کردن دلشوره های ذهنی و ساختگی، استرس و اضطراب افراد را کاهش دهد.

هیپنوتیزم یکی از موثرترین تکنیکها در درمان لکنت زبان....

هیپنوتیزم یکی از موثرترین تکنیکها در درمان لکنت زبان می باشد. عمده ترین علت لکنت زبان ترسهای دوران کودکی می باشد. هیپنوتیزم با از بین بردن اثرات آن ترسها  واثرات مثبتی که روی ناخودآگاه فرد می گذارد باعث درمان  لکنت زبان می شود

هیپنوتیزم در از بین بردن تیکهای جسمانی موفق...

هیپنوتیزم در از بین بردن تیکهای جسمانی موفق می باشد.شاید هیپنوتیزم باعث تعادل جسمانی فرد می شود و یا باعث رفع عوامل دیگری می شود که آنها باعث تیکهای عصبی می شوند

مشاوره خانواده و ازدواج

مشاوره،  رواندرمانی و روانکاوی 

 در زیر تعاریف و تفاوتهای عبارات فوق را به صورت بسیار مختصر و در حد قابل فهم برای همه عزیزان ارایه می نماییم.  بنابر این انتظار تعاریفی که در کتب درسی ارایه میگردد در اینجا نمی رود.

مشاوره چیست؟

مشاوره به معنی ارایه طریق و یا ارایه راه حل های مختلف با توجه به توانمندیها و شرایط فرد مشاوره گیرنده در مورد یک مشکل خاص. و یا می توان گفت مشاوره به معنی راهنمایی یک فرد برای حل یک مشکل و یا چگونگی برخورد با آن مسئله. برای مثال راهنمایی  یا مشاوره به یک مادر به منظور چگونگی برخورد با کودک لجباز و یا شوهری که پس از پایان کار روزانه اش دیر به منزل میرود . در مشاوره و یا به طور کلی در هر روش روانشناسی مسولیتی متوجه مشاور و یا درمانگر نیست. بنابر این فرد مشاوره گیرنده با توجه به درک و استنباط خود باید از برداشتی که از مشاوره داشته بهره بگیرد. و البته مشاور و یا روانشناس باید فردی آگاه در علم خود و همچنین دارای وجدان اخلاقی و معتقد باشد و بر احساسات خود در هنگام مشاوره و یا درمان کنترل داشته باشد.

رواندرمانی چیست؟

 مشاوره بیشتر جنبه سطحی و چگونگی حل یک مشکل و یا برخورد با یک موضوع می باشد. اما رواندرمانی مرتبط است با چگونگی افکار و اندیشه ها و احساسات و رفتارهای یک فرد. در رواندرمانی هدف ایجاد تغییراتی در افکار و احساسات و در نهایت تغییر در رفتار فرد  می باشد. در رواندرمانی بیشتر با شخصیت و نگرش فرد سرو کار داریم و هدف ایجاد تغییر در طرز نگرش فرد است.

روانکاوی چیست؟

 در روانکاوی روانشناس با کمک مراجعه به دنبال یافتن ریشه مشکلات فرد می باشد که بیشتر تلاشها متمرکز بر دوران گذشته و یاکودکی فرد است. و ...

مشاوره :

 در این بخش ما انواع مشاوره را نام برده و مشاورههای که مرتبط با مسائل روانشناختی دارد را مورد بحث قرار می دهیم . انواع مشاوره : ، مشاوره خانواده ،مشاوره ازدواج ، مشاوره بعد از ازدواج ، مشاوره قبل از ازدواج ، مشاوره شغلی ، مشاوره جنسی ، مشاوره ژنتیک ، مشاوره تحصیلی و...

 مشاوره خانواده یعنی چه و مشاور خانواده کیست؟ :مشاور خانواده یعنی برسی نوع روابط حاکم بر خانواده و پیدا نمودن علل مشکلاتی که باعث ناراحتی اعضاء خانواده می شود و همچنین ارایه روشهای که باعث تسهیل مشکلات می شود را می توان مشاوره خانواده تعریف نمود( این تعریف فی البداهه می باشد نیاز به ویرایش دارد ) .و مشاور خانواده کسی است که دارای تخصص درزمینه روانشناسی و بهتر است مشخصا در زمینه خانواده آموزش دیده باشد ویا دارای تجربه کافی باشد .

 فواید مشاوره به اعضاء خانواده بسیار  زیاد است . مشاوره و حل مشکلات خانوادگی باعث بهبود کیفیت زندگی اعضاء خانواده ، افزایش عمر ، بهبود عملکرد افراد خانواده در شغل و تحصیل و... و در نهایت باعث جلوگیری از اختلالات روانی می گردد . و...

 

مشاوره خانوادگی:مشکلات خانوادگی مانع تحقق استعدادهای اعضای خانواده شده و سبب بروز نابسامانیهای روانی  و  مشکلات رفتاری را فراهم  می آورد .

 بعضی از فعالیتهای مشاوران خانوادگی :

 - کمک به زوجین به منظور کسب درک متقابل و داشتن انتظارات معقول از یکدیگر

 -  یاری رساندن به والدین در جهت اجتناب از شیوه های فرزند پروری استبدای ، سهل انگارانه یا تبعیض آمیز

 -  شناخت دانش آموزانی که به دلیل مشکلات خانوادگی از خانه فرای شده اند و یا اقدام به خودکشی نموده اند کمک کند.

 مشاوره زوجی:در مشاوره زوجی ،مشاور با روشهای زیر به بهبود روابط زوجین کمک می کند

 
نقش مشاور در مشاوره زوجی:

 در جریان کار با زوجین مشاور کارهای ذیل را انجام می دهد:

 زوجین را تشویق می کند تا به ازدواج خود واقع بینانه تر و عینی تر نگاه کنند.

 در آغاز به صورت یک دیوار صدا برگردان برای احساسات و شکایات عمل می کند.

به زوجین کمک می کند تا به جای مشکلات گزارش شده، مشکلات واقعی را مطرح کنند.

به زوجین کمک می کند تا هر یک سهم خود را در پیدایش تعارض مشخص کنند.

به زوجین این توانایی را میدهد که مسئولیت بخشی از پیامدها را که به خود آنها مربوط است بپذیرند.

 وفاداری و صداقت را به آنها می آموزد.

به طرفین کمک می کند تا مسائل را با راه حلهای خودشان حل و فصل کنند.

به زوجین تفهیم می کند که نباید تنها یکی از دو طرف را به خاطر پیدایش مشکل در رابطه سرزنش کرد.

و برای زوجین بصورت یک آینه عمل می کند تا آنها بیاموزند که خود و رابطه خود را از یک دیگاه تازه مشاهده کنند.

مشاوره ازدواج :مشاوره روانشناسی ازدواج به مجموعه فعالیت هایی گفته میشود که بکمک آن بتوان بهترین انتخاب رادر زمینه ازدواج کرده و به دور ازمشکلات موجود ازدواجی موفق داشت. مشاوره ازدواج نیز بااستفاده از بهترین امکانات و راهکارها و با همین هدف و با استفاده از تست روانشناسی ازدواج، مشاوره قبل از ازدواج و همچنین مشاوره بعد از ازدواج سعی شده است تا تمامی مشکلات موجود جوانان چه قبل از ازدواج و چه بعد از ازدواج تحت پوشش قرار داده شود تادر کمترین زمان ممکن بهترین و مفیدترین راهنماییها به متقاضیان داده شود. تا زمینه ساز یک ازدواج موفق باشد.

 

مشاوره قبل از ازدواج:اولین قدم که هر فرد معمولا برای ازدواج بر میدارد صحبت کردن و آشنا شدن با کسی است که ایده آل های خود را در او میبیند . اما در این صحبت های قبل از ازدواج و به اصطلاح دوران آشنایی باید چه چیزهایی را مد نظر داشت؟ چه حرف هایی را باید زد و چه حرف هایی را نباید بر زبان آورد. به طور مثال هستند برخی دخترانی که مسائل مادی برایشان مهم است اما از بیان آنها امتناع میکنند و بعدها پشیمان میشوند که چرا در این باره حرفی نزده اند و میگویند که اگر دقیق تر درباره شرایط اقتصادی همسرشان میدانستند هرگز تن به این ازدواج نمیدادند. به همین دلایل حتما قبل از اقدام به ازدواج با یک مشاور ازدواج در خصوص مشاوره قبل  ازدواجصحبت و در خصوص مشاوره قبل ازدواج مشورت به عمل آورید.

 

مشاوره بعد از ازدواج:در مشاوره بعد از ازدواج ، یکی از نکاتی که از اهمیت بسیاری دارد، درک متقابل همسر می باشد. شاید اگر بگوییم مهمترین و کلیدی ترین مساله برای داشتن یک زندگی موفق همراه با آرامش این نکته باشد، سخنی به گذاف نگفته ایم.

 درک متقابل چیست و چگونه حاصل می شود و اینکه اگر این درک نباشد چه پیامدهایی برای یک زندگی دارد .

 

درک متقابل بدان معنا است که دو نفر که اکنون به عنوان زن و شوهر در کنار همدیگر قرار دارند و درواقع نام همسر را به دوش میکشند، به این قدرت از درک و حس از همدیگر برسند که بدانند طرف مقابل از چه چیزی بدش می اید و یا به طور مثال از چه چیزی اکنون ناراحت است و برای آرام کردن او چه چیزی را باید بیان کرد. از صحبت درباره چه چیزی باید پرهیز کرد و درواقع چگونه با او رفتار کرد چه در مواقع بحرانی و چه در مواقع عادی. در مشاوره بعد از ازدواج ،به تمام این مسایل پرداخته می شود

 

مشاوره جنسی :طبق آماری که  در ارتباط با مسائل زناشویی ارائه شده، بیشتر کسانی که بدلیل مسائل زناشویی از همدیگر جدا شده اند، عدم رضایت از رابطه جنسی خود رادلیلی براین امر دانسته وادامه داده اند که شریک زندگی آنان نتوانسته بخوبی آنچه راکه او از زندگی زناشویی خواسته را برآورده کند.

مشکل بسیاری از روابط زناشویی عدم بیان خواسته طرف مقابل درهنگام روابط جنسی زناشوییاست. این یک واقعیت است که خطوط قرمز درکشورمان باعث شده است تااین مسائل بصورت یک معضل حتی بین زوجین شده وعدم بیان خواسته های آنان بویژه خانم ها باعث بروز مشکلات بسیاری شده است. با دریافت مشاوره های جنسی رضایت و امنیت را به  خود و همسرتان هدیه دهید

 مشاورۀ تحصیلی :مشاوره تحصیلی مجموعه ی فعالیت هایی است که از طرف مشاوره به منظور رفع مشکلات تحصیلی مراجعان صورت می گیرد . برخی از فعالیتهای مشاوران در این زمینه عبارتند از :

 -  ارزیابی استعدادها ، علایق و شخصیت دانش آموزان به قصد کمک به آنان در شناخت نقاط قوت و ضعف خود و تلاش در رفع کاستیها

 -   کمک به دانش آموزان دارای عقب ماندگی تحصیلی با هدف جبران عقب ماندگی آنان

 -  یاری به دانش آموزان باهوشی که زیر حد توان خود کار می کنند به منظور ارتقای پیشرفت تا حداکثر فعالیت

 -  یاری رساندن به دانش آموزان در جهت رفع نگرانیها و اضطراب امتحانی

 -  همکاری با والدین ، معلمان و سایر کارکنان مدرسه در جهت رفع مشکلات تحصیلی دانش آموزان

 مشاوره

 مشاوره شغلی :مشاوره شغلی به منظور رفع مشکلات مراجعان در زمینه شغل صورت می گیرد .

 تعدادی از فعالیت های مشاوران شغلی :

 ·        ارزیابی و یژگیهای شخصیتی ، استعدادها و مهارت های افراد و کمک به هماهنگ نمودن آنان با نوع شغل

 ·        ایجاد نگرش مثبت نسبت به کار در افراد کارگریز

 ·        کمک کردن به افراد برای هماهنگ شدن با مقرارت سازمان

 ·        یاری رساندن به مراجعان در جهت سازگاری با سایر کارکنان

 ·        کمک به مراجعان در جهت سازگاری با شغل جدید

  

مشاوره سازشی

 در این نوع مشاوره به افراد ی که ناتوان از سازگاری با خود ، دیگران و محیط هستند کمک می شود تا مشکلات آنها رفع گردد.

 برخی از فعالیتهای مشاوران سازشی عبارتند از :

 ·        تلاش در رفع نیاز های معقول دانش آموزان  با هدف رفع ناسازگاریها

 ·        کمک به دانش آموزان برای درک و شناخت مسائل ، مشکلات و علل ناسازگاریها خود و کوشش در رفع آنها

 ·        شناسایی دانش آموزان دارای مشکلات در روابط خود با دیگران

 ·       ایجاد زمینه ی مناسب جهت سازگاری دانش آموزان با مقررات آموزشگاه

 ·        شرکت دانش آموزان در فعالیتهای فوق برنامه جهت کمک به سازگاری آنان

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ویدیوها

Drnajafitavana

می دانم، می خواهم،
اما نمی توانم!

 
"می دانم مشکلم چیست و می خواهم از آن رها شوم و یا درمانش کنم، و برای درمان آنها از همه روشها استفاده نموده ام با این وجود نمی توانم."
مثلا"، وسواس شستن و یا ترسهای غیر معقول و یا عدم اعتماد بنفس و غیره . با اینکه می دانیم این رفتارها یا احساسات غیر منطقی است، با این حال قادر به رهایی و یا کنترل آنها نیستیم.
بنابراین می توان گفت بسیاری از احساسات،هیجانات،و افکار ما ریشه در ناخوداگاه دارد.اگر چه در نهایت ما مسئول اعمال خود در جامعه و در تعامل با دیگران می باشیم.

هیپنوتیزم چیست؟

هیپنوتیزم به همراه روان درمانی سریع ترین و قویترین روش درمان مشکلات حل نشده شماست.
هیپنوتیزم به شما قدرت توانستن می دهد.
هیپنوتیزم به همراه روان درمانی در درمان اختلالات روانی و جنسی همانند جراحی است.


توجه


اگر تاکنون با روش های دیگر پزشکی و روانشناسی و غیره نتیجه ای نگرفته اید، هیپنوتیزم درمانی به همراه مشاوره روانشناسی و روان درمانی می تواند برای درمان مشکلات شما بهترین و موثرترین راه باشد.


مشاوره خانواده
و
مشاوره قبل و بعد از ازدواج و انجام کلیه آزمونهای شخصیت و هوش

مشاوره   22899147

توجه: مطالب این سایت بر اساس تجربیات بالینی و درمانی چندین ساله دکتر نجفی توانا نگاشته شده است و بدور از هر گونه اقتباس یا برداشت از کتابها و یا نظریات دیگر اندیشمندان می باشد.و هر جا مقاله و یا مطلبی متعلق به دیگران باشد در بالای آن عبارت "مطالب دیگران" ذکر شده است.