Rate this page

زود انزالی و هیپنوتیزم درمانی (هیپنوتراپی):

زود انزالی یا انزال زودرس یک اختلال جنسی است که فرد دچار تحریک پذیری بالایی می گردد و در نتیجه قادر به حفظ و نگهداری خود برای یک مدت معین نمی شود .و یا انزال قبل از ارگاسم یا اوج لذت جنسی زن را می توان زود انزالی  نامید.اگر این اختلال شدت و مدت اش طولانی باشد در نهایت باعث ناتوانی و بی میلی مرد می گردد و پس از آن سرد مزاجی زن و در آخر افسردگی و مشکلات دیگر را بدنبال خواهد داشت.

زود انزالی می تواند عوامل گوناگونی داشته باشد که از این میان استرس و اضطراب، افسردگی ، خشم و غضب نسبت به همسر ،عدم اعتماد به نفس و دیگر عوامل روانی را می توان نام برد . بساری از مردان با اینکه در گذشته هیچ مشکلی در این زمینه نداشته اند ، به محض آنکه دچار یک مشکل عصبی یا افسردگی می شوند در پی آن دچار مشکل بی میلی جنسی و زود انزالی می گردند که این نشان دهنده ریشه روانی عوامل اختلالات جنسی می باشد .البته یکی از علایم ترک مواد مخدر زود انزالی جنسی استکه  جدا از عوامل روانی است و همچنین ارگاسم دیر هنگام زن نمی تواند نشان دهنده زود انزالی یا مشکل مرد باشد.البته گاهی اوقات عوامل جسمانی را هم نباید نادیده گرفت.

بهترین روش درمان، مشاوره به منظور حل مشکلات بین فردی ، روان درمانی و هیپنوتیزم درمانی می باشد. افراد زیادی از این روش درمانی بهره و نتیجه گرفته اند .

دیر انزالی جنسی و هیپنوتراپی:

دیر انزالی یا انزال دیر رس یک اختلال جنسی است که فرد معمولا ممکن است به مرحله انزال نرسد و یا بسیار دیر به مرحله انزال برسد. اگر چه بسیاری از افراد به این امر علاقه مند هستند با این حال اگر این مسئله زیاد از حد باشد برای هر دو طرف مشکل ایجاد می کند.

از جمله دلایل این مشکل علاوه بر مشکلات هورمونی و پزشکی میتواند عوامل روانی همچون مشابه با عوامل انزال زود رس  باشد. در صد افرادی که دچار اختلال انزال دیر رس هستند بسیار کمتر از اختلال انزال زود رس می باشد.

روش درمانی این اختلال مشابه با اختلال انزال زود رس مشاوره روان شناسی و هیپنوتیزم درمانی می باشد. البته روشهای دیگر درمانی همچون روشهای دارو درمانی  هم میتواند بکار گرفته شود. در ضمن در همه زمینه ها ابتدا باید عوامل پزشکی بررسی شود پس از آن روشهای روان شناسی می تواند موثر واقع شود.

 

اختلالات جنسی و انحرافات جنسی و هیپنوتیزم درمانی: 

 

تعریف اختلالات جنسی:

 

اختلالات جنسی را می توان به نوعی یک ناتوانی جنسی در مقاربت جنسی موفق با شریک جنسی خود تعریف نمود. که از نظر کیفی یک اختلال با اختلال جنسی دیگر متفاوت است. برای مثال فردی که دارای زود انزالی جنسی است ممکن است قادر به مقاربت جنسی باشد. اما در به رضایت رساندن شریک جنسی خود ناتوان باشد. ولی کسی که به هر دلیلی در هنگام مقاربت در نعوظ جنسی (مردان) ناتوان است این ناتوانی جنسی با ناتوانی در به اوج لذت جنسی رساندن شریک جنسی خود بسیار متفاوت می باشد. انواع اختلالات جنسی عبارتند از: ناتوانی در نعوظ (erection disability) ، اختلالات انزال، مانند زود انزالی، دیر انزالی، بی میلی جنسی، سرد مزاجی جنسی، درد جنسی (واژینیسم)، فوبی جنسی و یا ترس جنسی (ترس از مقاربت که بیشتر مخصوص خانم ها می باشد) و …. .

تعریف انحراف جنسی:

انحراف جنسی یک اختلال جنسی است که تمایلات جنسی فرد خارج از چارچوب رابطه جنسی طبیعی باشد. برای مثال تمایلات جنسی همجنس خواهانه (به جز افرادی که دارای نقص جسمانی می باشند)، خود ارضایی، مازوخیسم جنسی یا خود آزاری جنسی، سادیسم جنسی یا دیگر آزاری جنسی، فتیشیزم یا شئ پرستی جنسی (لذت جنسی از پای جنس مخالف و اشیا مرتبط)، حیوان خواهی یا زوفیلیا، کودک آزاری یا پدوفیلیا، مبدل پوشی یا ترنسوتیزم، خود نمایی جنسی یا اگزیبیشنیزم، چشم چرانی یا تماشاگری جنسی یا وویریسم  اسکوپوفیلیا و … .

علل اختلالات و انحرافات جنسی:

بطور کلی علت همه اختلالات و انحرافات جنسی در صورتی که مشکل جسمانی و پزشکی خاصی وجود نداشته باشد بر میگردد به عوامل روانی و تجربیات تلخ و یا شیرین گذشته فردبطور کلی یکی از عوامل مهم اختلالات و حتی انحرافات جنسی عامل افسردگی است (این اظهار نظر با توجه به تجربیات بالینی بسیار زیادی است که تا کنون با افراد مختلفی از این دسته بدست آمده است). به اعتقاد من همانطور که در بخش افسردگی گفته شد افسردگی یک پریشانی روانی است که می تواند هم در رفتار و افکار و احساسات فرد آشکار باشد و یا می تواند بصورت پنهان وجود داشته باشد (مثلا چرا یک فردی که کاملا سرحال و با نشاط است ناگهان میبینیم یکروز بعد خود کشی کرده). بنابراین بسیاری از مشکلات و اختلالات رفتاری و ذهنی در ذهن عامه مردم و حتی شاید بسیاری از متخصصین علوم رفتاری و روانشناسی که  آنرا افسردگی نمی دانند اما در واقع علامتی از افسردگی باشد که فرد آن را دارا می باشد. برای مثال  فردی که دچار افسردگی است این افسردگی حالات بی حوصلگی، بی حالی، لذت نبردن از زندگی و … و همچنین بی میلی و یا مشکلات جنسی (که فرد آنرا افسردگی نمیداند) را بهمراه دارد. دومین عامل اختلالات  و انحرافات جنسی بر می گردد به تجربیات دوران گذشته.تجربیات دوران گذشته در سرنوشت فرد بسیار اثر گذار است. چند مثال برای تفهیم مطلب. پسر بچه چهار ساله ای که در کف اتاق دراز کشیده ناگهان پاهای خواهر خود و ناخن های لاک زده او را می بیند و برایش جذاب و زیبا بنظر می رسد  و آن را می بوسد و یا لیس می زند. این پسر بچه چهار ساله در سن سی سالگی با مشکل فتیشیزم و یا پا پرستی که برایش مشکلات زیادی در ارتباط با جنس مخالف فراهم نموده برای درمان مراجعه می کند که  علایمی  از افسردگی را نیز بهمراه داشت. مردی با همسر خود دچار اختلافات  خانوادگی و نزاع می شود. و پس از مدتی مجددا با هم آشتی می کنند. اما پس از آن بطور کلی تمایل جنسی خود را به همسرش از دست می دهد. جالب اینکه پس از  مدتی با خانمی آشنا میشود و با او ازدواج می کند بدون هیچگونه مشکلی. اما پس از مدتی مجددا بعد  از یک مشاجره و نزاع توان جنسی خود را از دست می دهد. و بسیاری از موارد مشابه دیگر:

پیآمدهای اختلالات و انحرافات جنسی:

پیامدهای این اختلالات با توجه به مسایل فرهنگی و شخصیتی و یا به عبارتی از فرهنگی به فرهنگ دیگر و از شخصی به شخص دیگر متفاوت می باشد. بطور کلی پیآمدهای اختلالات و انحرافات جنسی باعث افسردگی و حالات روانی مرتبط با آن ، روابط اجتماعی مختل، فرو پاشی کانون گرم خانواده، و مشکلات کاری ویا آینده ای گنگ و تاریک برای آن فرد می گردد.  برای مثال فردی که دارای تمایلات همجنس خواهانه است  ممکن است درفرهنگی دچار افسردگی گردد اما درفرهنگ دیگری دچار چنین اختلال عاطفی نگردد. و همینطور در موارد دیگر.

 

درمان اختلالات و انحرافات جنسی با هیپنوتیزم درمانی(هیپنوتراپی):

تمامی اختلالاتی که منشاء روانی دارند بوسیله هیپنوتیزم یا هیپنوتراپی و مشاوره روانشناسی و روان درمانی قابل درمان میباشند. همچنین همه اختلالات و انحرافات جنسی همچون ناتوانی جنسی، زود انزالی، دیر انزالی و عدم انزال، بی میلی و سرد مزاجی جنسی ،عدم ارگاسم، ترس یا فوبی جنسی، واژنیسم یا درد جنسی، همچنین انحرافات جنسی مانند تمایلات همجنس گرایانه، وسواس جنسی، فتیشیزم جنسی، مازوخیسم جنسی، سادیسم  جنسی، و غیره  که منشاء  روانی دارند نیز قابل درمان هستند. 

 

 

 

 مطالب دیگران

دیر رسیدن به انزال :

کندی در انزال شدن نیز یکی از نارسایی های جنسی است . البته یکی دوبار اگر انزال مرد دیر دست دهد ولی در دفعات دیگر عادی و متعادل باشد ، نقصی نیست و نباید نگران شد . ولی اگر مرد در آمیزش جنسی احساس کرد که انزال به او دیر دست می دهد و این تاخیر و کندی انزال چند بار تکرار شد ، آنگاه دلیل بر نارسایی جنسی مرد است . کندی یا شتاب انزال ، هر دو جزو ناتوانی های جنسی است . مدت آمیزش جنسی از آغاز نزدیکی تا انزال مرد باید به اندازه و متعادل باشد یعنی آن مقداری باشد که هم مرد و هم همسرش را به لذت جنسی برساند و از آمیزش ، خشنود و راضی کند . اگر زودتر یا دیرتر از این مدت باشد نه مرد از آمیزش لذت می برد و نه زن او .

 

( الف ) مرد مبتلا به « کندی انزال » باید از راه هایی که تجربه نشان داده ، خود را حتما درمان کند وگرنه ادامۀ این ناتوانی جنسی باعث بیماری عصبی و مغزی شده و مرد را از سلامت جسمانی و روانی دور می کند و همسرش را به بیزاری و یردی کامل می کشاند . روشن است که زندگی زناشوئی در چنین وضعی تلخ خواهد بود و روزها و شب های مرد و همسرش را سیاه و ناگوار میکند .

 

( ب ) اگر مرد از راه هایی که نشان می دهیم به سلامت جنسی دست نیافت ، باید حتما پیش پزشک متخصص برود زیرا ناتوانی جنسی او « کهنه » ( = مرض ) شده و تنها باید از راه های پزشکی آنرا درمان کرد . نیز اگر « کندی انزال » مدتی دراز ( بیش از یک سال ) در مرد باقی بماند و درمان نشود ، بدون شک روی اعصاب قلب مرد فشار آورده و در آینده خدای ناکرده او را دچار بیماری قلب یا بدتر از آن « سکته » خواهد کرد . پس لازم است که مردی که به « کندی انزال کهنه » دچار شده هر چه زودتر خود را به پزشک متخصص نشان دهد تا درمان شود . هرگونه سهل انگاری و بی تفاوتی در این باره ، باعث فرجام تلخ و پشیمانی و تلخ و سیاه شدن زندگی زناشوئی شخص مبتلا خواهد شد . می دانیم که زن یک انسان است و حقوقی در زندگی زناشوئی دارد که باید از سوی مرد رعایت شود . یکی از این حقوق ، برخوردار شدن متعادل او از لذت های جنسی است . مرد اگر تنها به فکر خود باشد و به فکر خوشنودی همسرش نباشد ، در واقع به « انسانیت » زنش بی توجهی و بهتر بگوییم اهانت کرده است و « حقوق انسانی » همسرش را زیر پا نهاده و در واقع به او ستم و ظلم کرده است و مقصر و گناه کار است . پس بر مردی که دچار « کندی انزال » شده است واجب است که با درمان ناتوانی و نارسایی جنسی خود ، به آن سلامتی لازم جنسی دست یابد که بتواند همسرش را خشنود سازد و او را راضی نگهدارد تا زندگی برای آن زن شیرین شود و با اشتیاق و دلخوشی به وظایف زناشویی اش برسد . زنی که از نظر « حقوق جنسی » راضی نباشد ، بی شک با دلخوشی و اشتیاق زندگی نخواهد کرد و این زن اگر دارای فرزند باشد ، خلق و خوی تلخ و سرد او بیگمان بر روی روان فرزندش اثر منفی خواهد گذاشت و آن فرزند در آینده فردی تلخ و سرد ومنفی باف بار خواهد آمد . پس لازمۀ داشتن فرزند یا فرزندان سالم و شاد و سرزنده ، مهیا کردن یک زندگی زناشویی شیرین و رضایت بخش است و این شیرینی و رضایت فراهم نمی شود مگر از طریق خشنود بودن زن از رفتار و کردار مردش ، یکی از این رفتارها « رفتار جنسی » است و مرد باید در این باره حتما همسرش را خشنود سازد و در مجامعت ها رضایت جنسی او را فراهم آورد .