5/5 - (1 امتیاز)

ترس از عمل نزدیکی در بانوان شایع و مرسوم است و این ترس به صورت طبیعی در زنان وجود دارد و شوهر یا شریک جنسی باید با ابراز کافی علاقه و محبت به همسر خود و با بستر سازی کافی زن را از لحاظ روانی آماده عمل دخول کند.

پرده بکارت از لحاظ ضخامت به انواع مختلفی تقسیم می شود که تحقیقات نشان داده حدود ۳۰ درصد زنان در اولین عمل دخول پرده بکارت آنان سالم مانده و پاره نمی شود و این امر در دفعات بعدی انجام می پذیرد.

ترس یا فوبی  از عمل جنسی زمانی خطرناک می شود که بعد از گذشت زمان ویا بعد از اولین مقاربت و انجام دخول هنوز ادامه داشته باشد .

متاسفانه ۸۰ درصد از عمل مقاربت به علت بی تجربگی شریک جنسی مرد و همینطور آماده نبودن زن از لخاظ فکری و روحی دچار مشکل شده یا ارگاسم ـ اوج لذت جنسی ـ برای زوجین پیش نمی آید.

همواره در معاشقه و انجام عمل جنسی به همسرتان بگویید تا آلت خود را با آلت شما ارتباط دهد اما عمل دخول را انجام ندهد و آرام آرام این عمل را به عمل دخول نزدیک کند تا در دفعات مختلف فوبی و ترس شما کمتر شود .

همواره توجه داشته باشید قبل از دخول از شوهر خود بخواهید اگر پرده بکارت پاره شد و خون ریزی انجام گرفت شوهرتان از ادامه عمل دخول بپرهیزد تا شما بعد از آرام شدن و تمیز نمودن خود دوباره شروع کنید.

این نکته مهم است که حتما قبل از عمل جنسی با همسرتان عشق بازی کنید و از او بخواهید تا با شما بیشتر عشق باری کند این کار را هم در حین عمل دخول انجام دهد مثلا لبهای شما را بمکد و همچنین عشق بازی را بعد از عمل مقاربت ادامه دهد زیرا این باعث آرامش بیشتر زن شده و ترس را از او دور می کند و زن را به یک ارگاسم واقعی می رساند.

بهترین روش درمان این اختلال،رفتار درمانی است. تکنیک های مختلفی نظیر حساسیت زدایی تدریجی، مواجه سازی یا غوطه ورسازی با کمک آموزش آرام سازی و هیپنوتیزم و … از سوی روان پزشکان یا روان شناسان بالینی در درمان این اختلال استفاده می شوند که به نحو کاملاً مؤثری با بهبود این اختلال همراه است.سایر روش های درمانی نظیرروانکاوی، خانواده درمانی و نیز استفاده از داروها از سوی روان پزشکان توصیه شده اند که با بهبود قابل توجه این اختلال توأم بوده است.به هر حال با توجه به شیوع بسیار بالای این بیماری و ایجاد اختلال در عملکرد عادی و روزمره افراد مبتلا از یک سو و وجود درمان های مؤثر برای آن از سوی دیگر، تشخیص و درمان آن اهمیت زیادی خواهد داشت.