دلایل خود ارضایی

عوارض خودارضایی

 
خودارضایی یک نوع مرگ تدریجی است که عوارض خیلی بد و گاهی جبران ناپذیر چه برای پسرها وچه دخترها دارد بعضی از آنها در پسرها و دخترها مشترک هستند .

1-از دست دادن زیبایی تدریجی:زیبایی همیشه چیزی بوده که همه  دنبال آن هستند ، و مطمئنا” کسی  نیست که دنبال زیبایی نباشد و زیبا بودن و جذاب بودن را دوست نداشته باشد، ولی خودارضایی عملی است که طی مدتی روی چهره و مخصوصا چشمها اثر میگزارد. چشمهای کسی  که خودارضایی میکند دیگر هیچ براقی و جذابیتی ندارد! حالت افسرده و افتاده میگیرد.رنگ پوست به تدریج کدر میشود، جوش های زیادی روی بدن و از جمله صورت را میگیرد(این عارضه مشترک است در دخترها و پسرها )

 

2-هیکل و اندامی نا متناسب و بد: این هم یک امر مشترک در دخترها و پسرهاست، بعد از اعتیاد پیدا کردن به خودارضایی شخص گرفتار کم کم یک اندام زشت و نامتناسب پیدا میکند، کوچک شدن نامتناسب رانها و باسن لاغری نامتناسب که میشود گفت بستگی به ژنتیک و تعداد دفعات خودارضایی دارد. لاغر شدن بد فرم و نامتناسب مثلا اینکه شکم بزرگ ولی تمام بدن لاغر باشد یا ……..

 

3-درد در کشاله ی ران: داشتن درد شدید در کشاله ی ران و تخمدانها یکی از عوارضی است که بین دخترها و پسرها مشترک است و تا چند روز بعد از خودارضایی ادامه دارد .

 

4-ریزش موهای سر: خودارضایی در دخترها و پسرها میتواند باعث ریزش موهای سر شود .

 

۷-آسیب روحی و اجتماعی:فردی که خودارضایی میکند همیشه عذاب وجدان دارد از گناهی که کرده!این افراد، افرادی بی اراده، تنبل، کمرو، تندخو، خودخواه، بدبین، عبوس هستند و قدرت سازش با مردم را ندارند.

 

8-زود انزالی: پسرها و مردانی که خودارضایی میکنند در آینده وقتی میخواهند روابط سالم داشته باشند با همسرشون دچار زود انزالی شدید میشوند که این خصلت بد برای همه ی مردهاست .

 

9–قوس کمر: پسرهایی که خودارضایی میکنند به شکل بد و ناهنجاری کمرشون گود میشود به شکلی که در آینده دچارکمر دردهای شدیدی میشوند.

 

10-تنگی نفس: این عارضه در پسرهایی صادق است که به صورت خوابیده خودارضایی انجام میدهند و حتی با مراجعه به دکتر هم این مشکل مشخص نمیشود .

 

۱۱-بی اختیاری در ادرار: پسرهایی که ایستاده خودارضایی میکنند دچار بی اختیاری در ادرار و انزال میشوند!

 

۱۲-دفع بی اختیار منی: پسرهایی که به این عمل بد اعتیاد دارند در خواب ،بیداری دچار دفع شدن بی اختیار منی ازآلت میشوند

 

۱۳-ضعف در قوای جسمانی:ضعف و تحلیلِ قواىِ جسمانى‏ کاهش انرژى جسمانى بدن از مضرات مهم و جبران‏ناپذیر خودارضایى است. احساس خستگى عارضه طبیعى انزال است، اگر خودارضایى در شبانه روز به دفعات تکرار شود.این احساس خستگى در ساعات مختلف همراه انسان است. در نتیجه به مرور زمان ضعف و بى حالى در فرد تثبیت شده و یک طبیعت ثانوى براى او ایجاد مى‏کند. کاهش و تخلیه مکرر قواى جسمانى به ضعف عمومى و دائمى بدن و بالاخره به پیرى زودرس مى‏انجامد. همچنین افت فشار شدید.

 

۱۴-درد در استخوانها و کمر: هنگام اورگاسم در خودارضایی کلسیم خیلی زیادی از بدن خارج میشود به خاطر همین افرادی که خودارضایی میکنند همیشه در کمر و استخونهایشان احساس ضعف و درد میکنند،شخصی که  اعتیاد شدید دارد  ممکن است دچار فلج عمومی بدن بشود.

 

۱۵-ضعف در چشمها و بینایی: خود ارضایی به تدریج در نور چشم و قدرت بینایى اثر مى‏گذارد و آن را کاهش مى‏دهد. درجات و شدت ضعف چشم بستگى به درجات و شدت خودارضایى دارد و این به حدى است که گاه به نابینایى منجر مى‏شود.

 

۱۶-مریض شدن پی در پی: شخص خودارضا بدن خیلی ضعیفی دارد و آمادگی هرنوع بیماری را دارد. چون جسمى که با خود ارضایى ضعیف شده است نمى‏تواند در مقابل میکروبها و ویروسها از خود دفاع کند.

 

۱۵-اظراب و دلهره ی شدید:اضطراب دلهره و دلواپسى از ویژگى‏هایى است که فرد خودارضا را رها نمى‏کند، او مرتب با خود درگیر است و نمى‏تواند با خود کنار آید. افکار آشفته، وسواس فکرى، بى ثباتى، درهم ریختگى فکرى دامن گیر اوست: «نکند کسى بفهمد»، «کى و چگونه این کار را تکرار کنم»، «کى مى‏شود نجات پیدا کنم» و.. لحظه‏اى آرام و قرار ندارد، سرزنش و تحقیر خود به علت ارتکاب گناه، شخصیت او را در هم مى‏کوبد. گاهى تأخیر در ترک و این که بعد از ترک چه مى‏شود، امان او را مى‏گیرد. … آیا با ترکِ خودارضایى باز هم علائم آن باقى مى‏ماند. آیا پس از ترک مى‏توانم ازدواج کنم و صاحب فرزند شوم؟ آیا بخشوده خواهم شد؟

 

۱۷-کم شدن حافظه: ضعف حافظه، حواس پرتى و ناتوانى در تمرکز فکرى‏ همان گونه که دیدیم، یکى از پى آمدهاى خودارضایى، ضعف و تحلیل قواى جسمانى است و این به نوبه خود ناشى از اختلال در عملکرد سیستم مغز و اعصاب است. اختلال در این سیستم موجب مى‏شود که بخش حافظه کارایى لازم را نداشته باشد. علاوه بر این، شخصِ مبتلا به خودارضایى به خاطر تمرکز در این عمل و توجه نسبتاً مداوم به موضوعات جنسى، حواس پرت و ناتوان در تمرکز فکرى است که این خود عامل دیگرى براى کاهش مستمر حافظه است.

 

۱۸-ضیف شدن اعصاب: پرخاش‏گرى و بداخلاقى‏ شخصِ خودارضا نسبت به کوچک‏ترین محرک محیطى حساس است، حوصله گفت و گو با دیگران را ندارد، زود رنج است و سریعاً از کوره در مى‏رود، به نور زیاد، صدا، رفت و آمد و… حساسیت فوق‏العاده دارد.اعصاب ضعیف میشود،سریع عصبانی میشود. سر همه داد میکشد! بدن تیک میگیرد! آسیب مراکز عصبى و غدد در مغز در اثر خودارضایى و تحریک زیاد، هیپوتالاموس آسیب مى‏بیند. مغز و مراکز حساس دیگر مکرراً دچار کاهش نسبى جریان خود مى‏شوندند و از این طریق آسیب‏هاى جبران‏ناپذیر و بر آنها وارد مى‏شود. تخلیه‏هاى مکرر عصبى، موجب ضعف اعصاب مى‏شود. خودارضایى‏هاى مکرر، مرکز عصبى را دچار حساسیت و ضعف و خستگى و اختلال مى‏سازد. به گفته یکى از دانشمندان، خود ارضایى موجب ضعف قواى شهوانى و بى رمق و بى جان شدن آنها مى‏شود. به طور کلى اختلال قواى بینایى، شنوایى (مثل صداى زنگ در گوش و وز وز کردن) و… از ضعف و اختلال اعصاب است.

اسکرول به بالا