زود انزالی چیست؟

زود انزالی و هیپنوتیزم درمانی (هیپنوتراپی):


زود انزالی یا انزال زودرس یک اختلال جنسی است که فرد دچار تحریک پذیری بالایی می گردد و در نتیجه قادر به حفظ و نگهداری خود برای یک مدت معین نمی شود .و یا انزال قبل از ارگاسم یا اوج لذت جنسی زن را می توان زود انزالی  نامید.اگر این اختلال شدت و مدت اش طولانی باشد در نهایت باعث ناتوانی و بی میلی مرد می گردد و پس از آن سرد مزاجی زن و در آخر افسردگی و مشکلات دیگر را بدنبال خواهد داشت.

زود انزالی می تواند عوامل گوناگونی داشته باشد که از این میان استرس و اضطراب، افسردگی ، خشم و غضب نسبت به همسر ،عدم اعتماد به نفس و دیگر عوامل روانی را می توان نام برد . بساری از مردان با اینکه در گذشته هیچ مشکلی در این زمینه نداشته اند ، به محض آنکه دچار یک مشکل عصبی یا افسردگی می شوند در پی آن دچار مشکل بی میلی جنسی و زود انزالی می گردند که این نشان دهنده ریشه روانی عوامل اختلالات جنسی می باشد .البته یکی از علایم ترک مواد مخدر زود انزالی جنسی استکه  جدا از عوامل روانی است و همچنین ارگاسم دیر هنگام زن نمی تواند نشان دهنده زود انزالی یا مشکل مرد باشد.البته گاهی اوقات عوامل جسمانی را هم نباید نادیده گرفت.

بهترین روش درمان، مشاوره به منظور حل مشکلات بین فردی ، روان درمانی و هیپنوتیزم درمانی می باشد. افراد زیادی از این روش درمانی بهره و نتیجه گرفته اند .

دیر انزالی جنسی و هیپنوتراپی:

دیر انزالی یا انزال دیر رس یک اختلال جنسی است که فرد معمولا ممکن است به مرحله انزال نرسد و یا بسیار دیر به مرحله انزال برسد. اگر چه بسیاری از افراد به این امر علاقه مند هستند با این حال اگر این مسئله زیاد از حد باشد برای هر دو طرف مشکل ایجاد می کند.

از جمله دلایل این مشکل علاوه بر مشکلات هورمونی و پزشکی میتواند عوامل روانی همچون مشابه با عوامل انزال زود رس  باشد. در صد افرادی که دچار اختلال انزال دیر رس هستند بسیار کمتر از اختلال انزال زود رس می باشد.

روش درمانی این اختلال مشابه با اختلال انزال زود رس مشاوره روان شناسی و هیپنوتیزم درمانی می باشد. البته روشهای دیگر درمانی همچون روشهای دارو درمانی  هم میتواند بکار گرفته شود. در ضمن در همه زمینه ها ابتدا باید عوامل پزشکی بررسی شود پس از آن روشهای روان شناسی می تواند موثر واقع شود.

 

اختلالات جنسی و انحرافات جنسی و هیپنوتیزم درمانی: 

 

تعریف اختلالات جنسی:

 

اختلالات جنسی را می توان به نوعی یک ناتوانی جنسی در مقاربت جنسی موفق با شریک جنسی خود تعریف نمود. که از نظر کیفی یک اختلال با اختلال جنسی دیگر متفاوت است. برای مثال فردی که دارای زود انزالی جنسی است ممکن است قادر به مقاربت جنسی باشد. اما در به رضایت رساندن شریک جنسی خود ناتوان باشد. ولی کسی که به هر دلیلی در هنگام مقاربت در نعوظ جنسی (مردان) ناتوان است این ناتوانی جنسی با ناتوانی در به اوج لذت جنسی رساندن شریک جنسی خود بسیار متفاوت می باشد. انواع اختلالات جنسی عبارتند از: ناتوانی در نعوظ (erection disability) ، اختلالات انزال، مانند زود انزالی، دیر انزالی، بی میلی جنسی، سرد مزاجی جنسی، درد جنسی (واژینیسم)، فوبی جنسی و یا ترس جنسی (ترس از مقاربت که بیشتر مخصوص خانم ها می باشد) و …. .

تعریف انحراف جنسی:

انحراف جنسی یک اختلال جنسی است که تمایلات جنسی فرد خارج از چارچوب رابطه جنسی طبیعی باشد. برای مثال تمایلات جنسی همجنس خواهانه (به جز افرادی که دارای نقص جسمانی می باشند)، خود ارضایی، مازوخیسم جنسی یا خود آزاری جنسی، سادیسم جنسی یا دیگر آزاری جنسی، فتیشیزم یا شئ پرستی جنسی (لذت جنسی از پای جنس مخالف و اشیا مرتبط)، حیوان خواهی یا زوفیلیا، کودک آزاری یا پدوفیلیا، مبدل پوشی یا ترنسوتیزم، خود نمایی جنسی یا اگزیبیشنیزم، چشم چرانی یا تماشاگری جنسی یا وویریسم  اسکوپوفیلیا و … .

علل اختلالات و انحرافات جنسی:

بطور کلی علت همه اختلالات و انحرافات جنسی در صورتی که مشکل جسمانی و پزشکی خاصی وجود نداشته باشد بر میگردد به عوامل روانی و تجربیات تلخ و یا شیرین گذشته فردبطور کلی یکی از عوامل مهم اختلالات و حتی انحرافات جنسی عامل افسردگی است (این اظهار نظر با توجه به تجربیات بالینی بسیار زیادی است که تا کنون با افراد مختلفی از این دسته بدست آمده است). به اعتقاد من همانطور که در بخش افسردگی گفته شد افسردگی یک پریشانی روانی است که می تواند هم در رفتار و افکار و احساسات فرد آشکار باشد و یا می تواند بصورت پنهان وجود داشته باشد (مثلا چرا یک فردی که کاملا سرحال و با نشاط است ناگهان میبینیم یکروز بعد خود کشی کرده). بنابراین بسیاری از مشکلات و اختلالات رفتاری و ذهنی در ذهن عامه مردم و حتی شاید بسیاری از متخصصین علوم رفتاری و روانشناسی که  آنرا افسردگی نمی دانند اما در واقع علامتی از افسردگی باشد که فرد آن را دارا می باشد. برای مثال  فردی که دچار افسردگی است این افسردگی حالات بی حوصلگی، بی حالی، لذت نبردن از زندگی و … و همچنین بی میلی و یا مشکلات جنسی (که فرد آنرا افسردگی نمیداند) را بهمراه دارد. دومین عامل اختلالات  و انحرافات جنسی بر می گردد به تجربیات دوران گذشته.تجربیات دوران گذشته در سرنوشت فرد بسیار اثر گذار است. چند مثال برای تفهیم مطلب. پسر بچه چهار ساله ای که در کف اتاق دراز کشیده ناگهان پاهای خواهر خود و ناخن های لاک زده او را می بیند و برایش جذاب و زیبا بنظر می رسد  و آن را می بوسد و یا لیس می زند. این پسر بچه چهار ساله در سن سی سالگی با مشکل فتیشیزم و یا پا پرستی که برایش مشکلات زیادی در ارتباط با جنس مخالف فراهم نموده برای درمان مراجعه می کند که  علایمی  از افسردگی را نیز بهمراه داشت. مردی با همسر خود دچار اختلافات  خانوادگی و نزاع می شود. و پس از مدتی مجددا با هم آشتی می کنند. اما پس از آن بطور کلی تمایل جنسی خود را به همسرش از دست می دهد. جالب اینکه پس از  مدتی با خانمی آشنا میشود و با او ازدواج می کند بدون هیچگونه مشکلی. اما پس از مدتی مجددا بعد  از یک مشاجره و نزاع توان جنسی خود را از دست می دهد. و بسیاری از موارد مشابه دیگر:

پیآمدهای اختلالات و انحرافات جنسی:

پیامدهای این اختلالات با توجه به مسایل فرهنگی و شخصیتی و یا به عبارتی از فرهنگی به فرهنگ دیگر و از شخصی به شخص دیگر متفاوت می باشد. بطور کلی پیآمدهای اختلالات و انحرافات جنسی باعث افسردگی و حالات روانی مرتبط با آن ، روابط اجتماعی مختل، فرو پاشی کانون گرم خانواده، و مشکلات کاری ویا آینده ای گنگ و تاریک برای آن فرد می گردد.  برای مثال فردی که دارای تمایلات همجنس خواهانه است  ممکن است درفرهنگی دچار افسردگی گردد اما درفرهنگ دیگری دچار چنین اختلال عاطفی نگردد. و همینطور در موارد دیگر.

 

درمان اختلالات و انحرافات جنسی با هیپنوتیزم درمانی(هیپنوتراپی):

تمامی اختلالاتی که منشاء روانی دارند بوسیله هیپنوتیزم یا هیپنوتراپی و مشاوره روانشناسی و روان درمانی قابل درمان میباشند. همچنین همه اختلالات و انحرافات جنسی همچون ناتوانی جنسی، زود انزالی، دیر انزالی و عدم انزال، بی میلی و سرد مزاجی جنسی ،عدم ارگاسم، ترس یا فوبی جنسی، واژنیسم یا درد جنسی، همچنین انحرافات جنسی مانند تمایلات همجنس گرایانه، وسواس جنسی، فتیشیزم جنسی، مازوخیسم جنسی، سادیسم  جنسی، و غیره  که منشاء  روانی دارند نیز قابل درمان هستند. 

 

 

 

 مطالب دیگران

بدن با آموزشهای غلطی که دیده است تحریک را مساوی انزال قرار می دهد و تمام راههای موجود در تلاشند تا به کمک موارد جانبی این تحریکات را طوری کم اثر نمایند که بدن آن را دریافت نکند یا دیرتر به آن جواب دهد. اما راه دیگری نیز وجود دارد. و آنهم اینکه بدن را چنان تحت فشار قرار دهیم تا بالانس بدن به نفع ما تغییر نماید. درواقع نمی توان چیزی که بدن سالهاست آموخته را براحتی پاک کرد! در نتیجه باید چیزی قویتر را بروی آن کپی کرد. در این صورت براحتی می توان دستور العمل جدیدی را به بدن دیکته کرد و آن را جایگزین قبلی کرد. بهترین کار این است که بدن ببیند در شرایط بحرانی قرار گرفته است! مسلماٌ بارها تجربه کرده اید که زمانی که در موقعیتهای بد و تحت فشار قرار می گیرید بدن شما مقاومت و قابلیت بیشتری از خود نشان میدهد. در مواردی عملاٌ احساس کرده اید که قدرتی بالاتر از شرایط معمولی دارید. در مواقعی حتی حس می کنید که بدن بیمار شما در لحظه ای که لازم بوده با کیفیت بی جوابی از پس شرایط بحرانی که ناگهان برای شما بوقوع پیوسته بر آمده است. از همین اصل می توان برای درمان انزال زودرس استفاده کرد. یعنی قرار دادن بدن تحت فشار شدید توسط انزالهای پیاپی! به زبان ساده تر انزالهای مداوم تا انزال سوم چهارم..

* گام اول: این راه شدیداٌ باعث فشار آمدن به بدن می گردد . اگر شما ورزش نمی کنید یا بیماری دارید یا در شرایط لازمه بدنی و توانی بسر نمی برید قبل از هرچیز و قبل از شروع خود را به شرایط ایده آل برسانید شما باید بیاموزید که ورزش کردن شما دقیقاٌ در زندگی جنسی شما نقش دارد. باید خود را عادت دهید که همچون غذا خوردن و تفریح کردن زمانی را برای ورزش کزدن باید اختصاص بدهید. در غیر این صورت اگر نمی توانید یا حالش رو ندارید لطفاٌ همه چیز را فراموش کنید!

* گام دوم: این راه احتیاج دارد که دقیقاٌ بدانید چه میزان کالری برای بدن شما لازم است و سریعاٌ (اندکی بیشتر) آن را به بدن برگردانید در غیر این صورت بشدت شما را از نظر بدنی اذیت خواهد کرد و با توجه به فاکتور اول شما در ابتدای راه خواهید ماند! اینکه کالری از دست رفته ( که میزان آن هم بالاست ) را به بدن برگردانید نقش حیاتی دارد . شما به‌راحتی در زمان معاشقه تحت تاثیر قرار می گیرید و تمام ذهن شما معطوف به نگهداری از خودتان و محاسبه توانتان می گردد. اینبار خود را کاملاٌ آزاد بگذارید و رابطه و معاشقه را با هم داشته باشید.

* گام سوم: زوج شما قطعاٌ باید در جریان این مسئله قرار داشته باشد. اگر وی به هر دلیلی حاضر به انجام نیست یا شما را تنها می گذارد که خود تصمیم گیرنده و ارضا کننده باشید شما دچار دردسر خواهید بود

* گام چهارم : (قابل توجه خانمها ) : از تحریک آلت به شیوه خود ارضایی در آقایان پرهیز کنید و صرفاٌ به تحریک دهانی بپردازید . توجه داشته باشید که وی تحت درمان است و شما نقش حیاتی را در این زمینه بازی می کنید. هرگاه که احساس کردید وی در حال انزال شدن است ( که البته مرد می تواند با اشاره به شما این را تفهیم نماید ) از تحریک نقاط حساس آلت برای مدتی دست بردارید و به نقاط دیگری بپردازید . اینگونه تحریک ضمن اینکه مرد را همچنان در وضعیت نگه می دارد یاعث می شود که انزال وی نیز به تعویق بیافتد

* گام پنجم : زمان : آقایان عزیز بهتر است که یاد بگیرند که قرار نیست هر زمان که آلتشان احساس آمادگی کرد رابطه جنسی برای آنان فراهم و مهیا باشد! قرار نیست که از سر کار خسته و کوفته به خانه بیاید و شب هنگام هوس کنید که رابطه هم داشته باشید! صبح هم که باید بروید سر کار !! این شیوه ارتباطات برای مردان خود راه دیگری برای تعلیم زود انزالی است . خانمها باید بدانند که این رابطه زمانی که قرار است شکل بگیرد باید تمام افکارشان را از هر بدبختی یا نگرانی یا هر چیز دیگری برای مدتی خالی کنند. باید بدانند که این زمان برای آنهاست و به اصطلاح تایم اوت از زندگی نیست! از همه مهمتر این شیوه به حدی هم زن و هم مرد را خسته خواهد کرد که توان برای فعالیت مازاد را برای آنان نخواهد گذاشت . در نتیجه باید از این به بعد شبی را برای شب مورد نظر از قبل مشخص کنند. این مسئله این خوبی را دارد که اولاٌ از قبل طرفین آمادگی این شب را دارند و می توانند خود را مهیا کنند. ( لباس مهمانی بپوشند و خود را تمیز کنند و شام عاشقانه ای را در کنار همسر و حتی بچه ها داشته باشند و تغییراتی که می توان به آن فکر کرد و هر سری با انجام آن تجربه شیرین تری داشت ) از طرف دیگر این روش نمی گذارد که تنور روابط عاشقانه و جنسی به سمت مکانیکی شدن پیش برود . در روزهای دیگر معاشقه زمان طبیعی خود را طی خواهد کرد و صرفاٌ معاشقه های عاشقانه خواهد بود و نه رابطه ( گرچه این پروسجر چنان نفسی را از طرفین خواهد گرفت که مطمئناٌ فقط منتظر شب جشن خواهند بود و در طول روزهای دیگر به بالاتر از معاشقه کشیده نخواهند شد ) . فایده دیگر این است که در طول روزهای دیگر مرد و زن هرکدام زمان دارند انرژی از دست رفته را از طریق غذا و ورزش به بدن برگردانند.

مردان در طول تحریک هستند اما آنها نیز در حال تحریک زوحین از طریق اورال سکس هستند و در این حین مسلماٌ زنها نیز ارگاسم خواهند شد . ارگاسم در بعضی از مردان می تواند باعث خستگی و یا نیاز به خواب گردد ( عدم ورزش و آمادگی بدن دلیل عمده این مورد می تواند باشد ) می توان با خوابهای کوتاه مدت ( نیم یا یک ساعت ) به بدن استراحت لازمه را داد. می توان با دوش و حمام های گرم جنسی (توصیه که ده ها برایر این روش بهتر از روش خواب است! ) کاملاٌ شرایط را به حالت قبل از انزال بکشانند .

* گام ششم : در پوزیشنهای خاصی مردان نمی توانند انزال کاملی داشته باشند (اسمش رو می زاریم پوزیشن مطلوب ) . هر فردی باید بداند که در چه حالتی که قرار می گیرد تمام مایع منی بطور کامل از وی خارج می گردد ( عموماٌ این آموزش در طول خود ارضایی شکل می گیرد و بسته به فتیش فرد بدن با حالتی راحتتر است ) . با توجه به شیوه فاکتور چهارم می توان انزال را تا هر زمانی که بخواهید عقب بیاندازید. خوبی این مسئله این است که نمام ذخیره و مازاد منی در بدن مرد آماده برای استفاده می گردد. (سعی کنید برای انرال اول به این حالت برسید ) با استفاده از پوزیشن مطلوب می توان بدن را کاملاٌ خالی کرد. نتیجه کلی اینکه انزالهای بعدی زمان طولانی تری را می گیرد. اما اگر این اتفاق صورت نگیرد و از پوزیشن مطلوب استفاده نگردد ممکن است باز هم منی در بدن جاری بماند و در انزال بعدی مجدداٌ زمان کمی را نیاز دارد.

انزال در مردان به تعداد دفعات زمان بیشتری را نیاز دارد و از حجم آن نیز کمتر خواهد شد. برای افرادی که تازه شروع به انجام این شیوه می کنند انزالهای اول و دوم زود بوده انزال سوم مطلوب و انزال چهارم کاملاٌ زمان لازمه را در اختیارتان می گذارد. بعد از مدتی که بدن به این شیوه تحت فشار بود شما دیگر به انزالهای بالا احتیاج ندارید و انزال اول رود رس بوده و انزال دوم در کنترل شما خواهد بود (پس دیگر احتیاجی به انرالهای بالا در این زمان نیست ). در شرایط انتهایی می توانید به مراحلی دست پیدا کنید که انزال اول هم در اختیار شما باشد..

*گام هفتم : زنان در این روش پا به پای مردان تحت فشار سنگینی هستند. جهاز جنسی آنان قابلیت این همه فشار را ندارد و طبیعتاٌ درناک خواهد شد. برای حل این مسئله باید انزالهای اول و دوم و همچنین ارگاسمهای زنان صرفاٌ از طریق اورال سکس صورت بپذیرد و تنها انزال سوم به جهازهای جنسی بپردازد. بعد از این مرحله تغذیه ای کوچک نوصیه می شود که خود از تجربه های شیرین زندگی خواهد بود. پش از آن استراحتی چند ساعته و در صورت آماده شدن مجدداٌ قبل از برخواستن از رختخواب رابطه فیزیکی ملایمی را صورت دهید. در مورد انزال اول و دوم که بحثی نیست چون دلیل آن تماسهای فیزیکی جهازها نیست اما برای انزال سوم ( و بعد از آن در صورت توان ) حتماٌ از کاندوم استفاده کنید.به این دلیل که کاندوم تحریک پذیری آلت را کاهش می دهد و در آن زمان این کاهش قابل حس است . در نتیجه به فرد این امکان را میدهد که حس کند در حال ایجاد رابطه جنسی است و تحت فشار برای انزال هم نیست. در این لحظات هم سعی کنید دیگر به آلت تمرکز نکنید ( نه اینکه حواس خودتان را پرت کنید ! ) و ذهن خود را معطوف به همسر و تحریکات وی کنید . ضمن اینکه سکس کلامی و صحبتهای عاشقانه این لحظات رابطه شما را شیرینتر خواهد کرد.

استفاده از پروسجر یاد شده بالا ظرف مدت کمی شما را به حالت مطلوب باز خواهد گردانید. تاکید می کنم که این مهم احتیاج به بدنی آماده و همچنین سکس آرام (در مقاله گذشته توضیح دادم ) دارد . در صورتی که شرایط لازمه را ندارید ابتدا خود را مهیا کنید. اگر بیماری دارید دست به تجربه این فشار سنگین نزنید چون در غیر این صورت بغیر از خستگی و فشار به بدن چیزی عاید شما نخواهد شد و حتی ممکن است که آسیب هم ببینید. پس دوباره ناکید می کنم این راه مثل چاقو می ماند که هم می تواند ببرد و هم می تواند به شما آسیب برساند. اگر شرایطش رو ندارید آن را انجام ندهید

جمع بندی و نتیجه گیری:

زود انزالی در اصل مشکل یا بیماری محسوب نمیشود و میتوان گفت که این وسواس فکری افراد و اضطراب آنها از داشتن یک رابطه با کیفیت است که منجر بروز این امر میشود ، لذا کاهش اضطراب و حفظ آرامش در کنار کنترل بدن و احساسات با تمرین بیشتر بهترین راه کار برای پیشگیری و درمان این مشکل اند و از همه بهتر و مهمتر اضافه کردن عشق بازی به رابطه جنسی است که اگر با حرکاتی چون نوازش + تحریک سینه ، لاله گوش و کلیتوریس ( چوچوله ) + استفاده از کلمات عاشقانه در هنگام سکس ، همراه شوند دیگر معنایی به عنوان زود انزالی و عدم رضایت جنسی بین زوجین معنی پیدا نمیکند .

اسکرول به بالا