وسواس جنسی

وسواس جنسی و هیپنوتیزم درمانی (هیپنوتراپی):

به اعتقاد من افکار و اعمال وسواس گونه بسیار زیاد هستند.  در ارتباط با مسایل جنسی هم افکار و اعمال وسواس گونه زیادی در موارد مختلف وجود دارد که هم می تواند انحراف باشد و هم اختلال. که شاید تفکیک آنها در اینجا اهمیت زیادی برای ما نداشته باشد (البته همه آنچه که در اینجا گفته می شود بر اساس تجربیات بالینی است). انواع وسواس جنسی که از نظر کمیت و کیفیت در افراد متفاوت بسیار متفاوت است.  تنوع وسواس گونه در ایجاد ارتباط  جنسی با افراد متفاوت از جنس مخالف که پس از آن فرد احساس  گناه و ناراحتی و پشیمانی می کند. این افراد گاهی اوقات رابطه را تا حدی پیش می برند ولی پس از آن بدون انجام کاری عقب نشینی می کنند. گاهی اوقات فردی فقط وسواس بیان کلمات جنسی را دارد. انواع دیگر وسواس جنسی، وسواس افکار جنسی در هنگام صحبت با جنس مخالف یا حتی موافق می باشد. یکی دیگر از انواع وسواس جنسی خود ارضایی می باشد و غیره.
یکی از عوامل  این اختلال افسردگی است. به هرحال همچون دیگر اختلالات روانی-جنسی،  مشاوره روانشناسی و هیپنوتیزم درمانی (هیپنوتراپی) بهترین روش درمان این اختلال می باشند.
 
 
اختلالات جنسی و انحرافات جنسی و هیپنوتیزم درمانی:
 
 
تعریف اختلالات جنسی:
اختلالات جنسی را می توان به نوعی یک ناتوانی جنسی در مقاربت جنسی موفق با شریک جنسی خود تعریف نمود. که از نظر کیفی یک اختلال با اختلال جنسی دیگر متفاوت است. برای مثال فردی که دارای زود انزالی جنسی است ممکن است قادر به مقاربت جنسی باشد. اما در به رضایت رساندن شریک جنسی خود ناتوان باشد. ولی کسی که به هر دلیلی در هنگام مقاربت در نعوظ جنسی (مردان) ناتوان است این ناتوانی جنسی با ناتوانی در به اوج لذت جنسی رساندن شریک جنسی خود بسیار متفاوت می باشد. انواع اختلالات جنسی عبارتند از: ناتوانی در نعوظ (erection disability) ، اختلالات انزال، مانند زود انزالی، دیر انزالی، بی میلی جنسی، سرد مزاجی جنسی، درد جنسی (واژینیسم)، فوبی جنسی و یا ترس جنسی (ترس از مقاربت که بیشتر مخصوص خانم ها می باشد) و …. .
تعریف انحراف جنسی:
انحراف جنسی یک اختلال جنسی است که تمایلات جنسی فرد خارج از چارچوب رابطه جنسی طبیعی باشد. برای مثال تمایلات جنسی همجنس خواهانه (به جز افرادی که دارای نقص جسمانی می باشند)، خود ارضایی، مازوخیسم جنسی یا خود آزاری جنسی، سادیسم جنسی یا دیگر آزاری جنسی، فتیشیزم یا شئ پرستی جنسی (لذت جنسی از پای جنس مخالف و اشیا مرتبط)، حیوان خواهی یا زوفیلیا، کودک آزاری یا پدوفیلیا، مبدل پوشی یا ترنسوتیزم، خود نمایی جنسی یا اگزیبیشنیزم، چشم چرانی یا تماشاگری جنسی یا وویریسم  اسکوپوفیلیا و … .
علل اختلالات و انحرافات جنسی:
بطور کلی علت همه اختلالات و انحرافات جنسی در صورتی که مشکل جسمانی و پزشکی خاصی وجود نداشته باشد بر میگردد به عوامل روانی و تجربیات تلخ و یا شیرین گذشته فرد. بطور کلی یکی از عوامل مهم اختلالات و حتی انحرافات جنسی عامل افسردگی است (این اظهار نظر با توجه به تجربیات بالینی بسیار زیادی است که تا کنون با افراد مختلفی از این دسته بدست آمده است). به اعتقاد من همانطور که در بخش افسردگی گفته شد افسردگی یک پریشانی روانی است که می تواند هم در رفتار و افکار و احساسات فرد آشکار باشد و یا می تواند بصورت پنهان وجود داشته باشد (مثلا چرا یک فردی که کاملا سرحال و با نشاط است ناگهان میبینیم یکروز بعد خود کشی کرده). بنابراین بسیاری از مشکلات و اختلالات رفتاری و ذهنی در ذهن عامه مردم و حتی شاید بسیاری از متخصصین علوم رفتاری و روانشناسی که  آنرا افسردگی نمی دانند اما در واقع علامتی از افسردگی باشد که فرد آن را دارا می باشد. برای مثال  فردی که دچار افسردگی است این افسردگی حالات بی حوصلگی، بی حالی، لذت نبردن از زندگی و … و همچنین بی میلی و یا مشکلات جنسی (که فرد آنرا افسردگی نمیداند) را بهمراه دارد. دومین عامل اختلالات  و انحرافات جنسی بر می گردد به تجربیات دوران گذشته.تجربیات دوران گذشته در سرنوشت فرد بسیار اثر گذار است. چند مثال برای تفهیم مطلب. پسر بچه چهار ساله ای که در کف اتاق دراز کشیده ناگهان پاهای خواهر خود و ناخن های لاک زده او را می بیند و برایش جذاب و زیبا بنظر می رسد  و آن را می بوسد و یا لیس می زند. این پسر بچه چهار ساله در سن سی سالگی با مشکل فتیشیزم و یا پا پرستی که برایش مشکلات زیادی در ارتباط با جنس مخالف فراهم نموده برای درمان مراجعه می کند که  علایمی  از افسردگی را نیز بهمراه داشت. مردی با همسر خود دچار اختلافات  خانوادگی و نزاع می شود. و پس از مدتی مجددا با هم آشتی می کنند. اما پس از آن بطور کلی تمایل جنسی خود را به همسرش از دست می دهد. جالب اینکه پس از  مدتی با خانمی آشنا میشود و با او ازدواج می کند بدون هیچگونه مشکلی. اما پس از مدتی مجددا بعد  از یک مشاجره و نزاع توان جنسی خود را از دست می دهد. و بسیاری از موارد مشابه دیگر:
پیآمدهای اختلالات و انحرافات جنسی:
پیامدهای این اختلالات با توجه به مسایل فرهنگی و شخصیتی و یا به عبارتی از فرهنگی به فرهنگ دیگر و از شخصی به شخص دیگر متفاوت می باشد. بطور کلی پیآمدهای اختلالات و انحرافات جنسی باعث افسردگی و حالات روانی مرتبط با آن ، روابط اجتماعی مختل، فرو پاشی کانون گرم خانواده، و مشکلات کاری ویا آینده ای گنگ و تاریک برای آن فرد می گردد.  برای مثال فردی که دارای تمایلات همجنس خواهانه است  ممکن است درفرهنگی دچار افسردگی گردد اما درفرهنگ دیگری دچار چنین اختلال عاطفی نگردد. و همینطور در موارد دیگر.
 
 
درمان اختلالات و انحرافات جنسی با هیپنوتیزم درمانی(هیپنوتراپی):
تمامی اختلالاتی که منشاء روانی دارند بوسیله هیپنوتیزم یا هیپنوتراپی و مشاوره روانشناسی و روان درمانی قابل درمان میباشند. همچنین همه اختلالات و انحرافات جنسی همچون ناتوانی جنسی، زود انزالی، دیر انزالی و عدم انزال، بی میلی و سرد مزاجی جنسی ،عدم ارگاسم، ترس یا فوبی جنسی، واژنیسم یا درد جنسی، همچنین انحرافات جنسی مانند تمایلات همجنس گرایانه، وسواس جنسی، فتیشیزم جنسی، مازوخیسم جنسی، سادیسم  جنسی، و غیره  که منشاء  روانی دارند نیز قابل درمان هستند.
 
 
مقالات زیر متعلق به افراد و سایت های مختلف دیگر می باشد که به منظور اطلاعات بیشتر برای شما فراهم شده و از لحاظ علمی بودن و یا غیره مسئولیتی متوجه این سایت نیست .
اما اگر به منظور درمان مشکل تان به این سایت مراجعه نموده اید و تا کنون با دیگر روشهای درمانی نتیجه ای نگرفته اید موارد سمت راست سایت را مطالعه نمایید . امیدوارم راهنمای خوبی باشد.
 
افکار جنسی
سوال:مدت زیادی است که افکاری آزار دهنده به ذهنم می‌رسد و فکر می‌کنم در نتیجه آنها جنب می‌شود و هنگامی که به بیرون و یا دانشگاه می‌روم و یا سریال‌های تلوییونی را نگاه می‌کنم، یا در بیرون نامحرمی به من نگاه می‌کند احساس می‌کنم جنب می‌شود اما چون مدتی زیادی است چنین افکاری به ذهنم می‌رسد و تلاش من جهت فراموشی آنها نتوانتسه به طور کامل موثر واقع شود و زمان زیادی طول کشیده از لحاظ روحی و روانی دچار مشکل شده ام! این افکار کمتر از ذهنم می‌رود و انگار اختیار آنها دست من نیست و احساس اینکه مرتکب گناه شوم مرا بسیار رنج می‌دهد این عمل مانع از انجام بسیاری از کارهای مفید اجتماعی ، علمی و حتی عبادی من می‌شود مرا راهنمایی کنید؟
آنچه باعث این تفکرات و تصورات وسواس گونه شما شده بیشتر به خاطر عدم آگاهی از حکم فقهی این مسئله است. اگر بدانید که احساس و یا احتمال جنب شدن موجب غسل نمی‌شود از بسیاری از افکار رهایی می‌یابید. بنابراین لازم است بدانید ترشحاتی که با اندکی شهوت و خوشایندی خارج می‌شود پاک است و غسل ندارد، ولی مایعی که همراه با اوج شهوت (ارگاسم) از زن خارج می‌شود، حکم منی را دارد و موجب جنابت است، پس رطوبت‌هایی که غالبا هنگام برانگیختگی جنسی خارج می‌شود پاک است مگر آنها به حد ارگاسم برسد و بدن همراه آن سستی پیدا کند.
در اینجا ذکر یک قاعده کلی نیز مفید است و آن اینکه تا زمانی که یقین به خروج منی و یا رسیدن به آن حالت نهایی نباشد حکم جنابت جاری نمی‌گردد بنابراین به مجرد اینکه رطوبتی از بدن خارج شد و یا هیجانی دربدن به وجود آمد جنابت حاصل نشده است. حال با توجه به حکم فقهی مسئله نباید به افکار وسواس گونه خود ترتیب اثر بدهید و مطومن باشید تا زمانی که یقین به حالت جنابت پیدا نکرده‌اید، غسل واجب نمی‌شود از طرف دیگر آدم وسواسی نباید به شک خود اعتنا کند و باید مانند معمول مردم در مسئله طهارت و نجاست عمل نماید یعنی از هر چیزی که معمومل مردم نجس می‌دانند اجتناب کند ودر شستن لباس و بدن و سطهیرش مانند آنان از آب استفاده نماید و بیشتر از آن اسراف بوده و جایز نیست. وسواس از دام‌های شیطان است و تنها راه نجات بی اعتنایی به آن است.
جهت حل مشکل بیان چند نکته لازم و شایسته است.
حل چنین مشکلاتی به خصوص اگر وسواس فکری باشد نیازمند زمان است و باید با صبر و حوصله کافی و از طریف کشاوره حضوری یا مکاتبات متعدد راه‌کارهی ارائه شده پی گیری و مورد عمل قرار گیرد.
برای تنظیم اوقات شبانه روز جدولی تهیه نموده و کارها و فعالیت‌های شبانه روزی خود را در آن یادداشت کنید و بکوشید در برنامه زمان خالی نداشته باشد این برنامه باید متناسب با توانایی جسمی و روانی شما باشد و از هر گونه افراط و تفریط خودداری گردد اوقات فراغت را نیز با نوعی فعالیت ورزشی نظافت اتاق، مطالعه روزنامه، انجام فعالیت‌های هنری و هر کار مورد علاقه دیگری پر کنید.
از آنجا که معمولا افکر مزاهم در تنهایی به ذهن افراد وارد می‌شود تا حدا مکان از قرار گرفتن در مکان‌های خلوت به مدت زیاد بپرهیزید حتی مطالعات خود را در کتابخانه و قرائت خانه عمومی انجام دهید در اتاق تنها نخوابید هنام غذا خوردن تنها نباشید و تنها مسافرت نکنید.
هر گاه احساس تنهایی کردید از جای خود برخیزید و با دیگران گفت و گو کنید ورزش‌های دسته‌جمعی انجام دهید و ارتباط خود را با افراد متدین بیشتر کنید و از گوشه گیری بپرهیزید.
در طی 24 ساعت اوقات شبانه روز زمانی را برای فکر کردن درباره همان مسائل و موضوعات مزاحم و اذیت کننده قرار دهید و هر گاه آن افکار در غیر آن ساعت مقرر به ذهنتان وارد شد به خودتان وعده دهید که زمان فکر کردن در این باره فالن زمان معین و مقرر شده است و از طرف دیگر در آن زمان ثابت و معین بنشینید و درآن باره فکر کنید و بگذارید آن افکار آن قدر به ذهنتان بیاید که شما را اذیت کند.
همیشه روی صفحه‌ای از کاغذ موضوعات مختلف علمی و غیر علمی را یادداشت کنید تا در صورت هجوم افکار مزاحم از آنها استفاده کیند به عنوان جایگزین با اختیار خود در آن باره بیندیشید و آن فکر مزاحم را کنار بگذارید به هر حال همیشه موضوع جایگزین برای فکر کردن داشته باشید.
اگر در عمل نتوانستید موضوعات جایگزین را به جای افکار مزاحم وسواسی خود قرار دهید کش نازکی را دور مچ دست خود ببندید و هر گاه بدون اختیا افکار مزاحم به سراغتان آمد آن کش را بکشید و رها کنید تا با احساس درد از آن فضای روانی بیرون آیید، ناخودآگاه موضوع ذهنی‌تان عوض خواهد شد.
راه‌کارهای فوق را حدود یک ما ه به کار گیرید.
اسکرول به بالا