5/5 - (1 امتیاز)

بی میلی و سرد مزاجی جنسی و هیپنوتراپی:

بی میلی جنسی در مردان  و سرد مزاجی  جنسی در زنان یعنی عدم تمایل و رغبت  شهوانی به جنس مخالف. این تعریف شامل چنین مواردی می شود 1.  علی رغم اینکه در گذشته شریک جنسی برای فرد جذابیت داشته است اما در حال حاضر دیگر تمایل ندارد. 2.  با اینکه فرد دارای سلامتی جسمانی  و هورمونی می باشد و از او  تمایل شهوانی و جنسی انتظار می رود  با این حال  در او تمایلی وجود نداشته باشد. این اختلال باید برای حداقل یک ماه ادامه داشته باشد تا اختلال محسوب شود.

از عمده ترین  عوامل بی میلی و سرد مزاجی جنسی عوامل روانی است. این عوامل روانی در مردان  عبارتند از  افسردگی، مشکلات زود انزالی در گذشته، خشم پنهان یا آشکار نسبت به همسر، احساس گناه، و سرد مزاجی زن که در نهایت باعث بی میلی جنسی مرد شده باشد و غیره. و عوامل روانی در سرد مزاجی زنان عبارتند از درد جنسی (واژنیسم) که در نهایت باعث سرد مزاجی جنسی زن شده باشد، افسردگی، زود انزالی مرد که در نهایت باعث سرد مزاجی زن شده باشد، خشم به همسر خود، احساس گناه، و غیره.

روش درمانی این اختلال مشابه با دیگر اختلالات جنسی و روانی میتواند به وسیله مشاوره روان شناسی و روان درمانی و هیپنوتیزم درمانی (هیپنوتراپی) باشد. موارد زیادی از این روش درمانی استفاده نموده و درمان شده اند.

اختلالات جنسی و انحرافات جنسی و هیپنوتیزم درمانی:

تعریف اختلالات جنسی:

اختلالات جنسی را می توان به نوعی یک ناتوانی جنسی در مقاربت جنسی موفق با شریک جنسی خود تعریف نمود. که از نظر کیفی یک اختلال با اختلال جنسی دیگر متفاوت است. برای مثال فردی که دارای زود انزالی جنسی است ممکن است قادر به مقاربت جنسی باشد. اما در به رضایت رساندن شریک جنسی خود ناتوان باشد. ولی کسی که به هر دلیلی در هنگام مقاربت در نعوظ جنسی (مردان) ناتوان است این ناتوانی جنسی با ناتوانی در به اوج لذت جنسی رساندن شریک جنسی خود بسیار متفاوت می باشد. انواع اختلالات جنسی عبارتند از: ناتوانی در نعوظ (erection
disability) ، اختلالات انزال، مانند زود انزالی، دیر انزالی، بی میلی جنسی، سرد مزاجی جنسی، درد جنسی (واژینیسم)، فوبی جنسی و یا ترس جنسی (ترس از مقاربت که بیشتر مخصوص خانم ها می باشد) و …. .

تعریف انحراف جنسی:

انحراف جنسی یک اختلال جنسی است که تمایلات جنسی فرد خارج از چارچوب رابطه جنسی طبیعی باشد. برای مثال تمایلات جنسی همجنس خواهانه (به جز افرادی که دارای نقص جسمانی می باشند)، خود ارضایی، مازوخیسم جنسی یا خود آزاری جنسی، سادیسم جنسی یا دیگر آزاری جنسی، فتیشیزم یا شئ پرستی جنسی (لذت جنسی از پای جنس مخالف و اشیا مرتبط)، حیوان خواهی یا زوفیلیا، کودک آزاری یا پدوفیلیا، مبدل پوشی یا ترنسوتیزم، خود نمایی جنسی یا اگزیبیشنیزم، چشم چرانی یا تماشاگری جنسی یا وویریسم  اسکوپوفیلیا و … .

علل اختلالات و انحرافات جنسی:

بطور کلی علت همه اختلالات و انحرافات جنسی در صورتی که مشکل جسمانی و پزشکی خاصی وجود نداشته باشد بر میگردد به عوامل روانی و تجربیات تلخ و یا شیرین گذشته فردبطور کلی یکی از عوامل مهم اختلالات و حتی انحرافات جنسی عامل افسردگی است (این اظهار نظر با توجه به تجربیات بالینی بسیار زیادی است که تا کنون با افراد مختلفی از این دسته بدست آمده است). به اعتقاد من همانطور که در بخش افسردگی گفته شد افسردگی یک پریشانی روانی است که می تواند هم در رفتار و افکار و احساسات فرد آشکار باشد و یا می تواند بصورت پنهان وجود داشته باشد (مثلا چرا یک فردی که کاملا سرحال و با نشاط است ناگهان میبینیم یکروز بعد خود کشی کرده). بنابراین بسیاری از مشکلات و اختلالات رفتاری و ذهنی در ذهن عامه مردم و حتی شاید بسیاری از متخصصین علوم رفتاری وروانشناسی که  آنرا افسردگی نمی دانند اما در واقع علامتی از افسردگی باشد که فرد آن را دارا می باشد. برای مثال  فردی که دچار افسردگی است این افسردگی حالات بی حوصلگی، بی حالی، لذت نبردن از زندگی و … و همچنین بی میلی و یا مشکلات جنسی (که فرد آنرا افسردگی نمیداند) را بهمراه دارد. دومین عامل اختلالات  و انحرافات جنسی بر می گردد به تجربیات دوران گذشته.تجربیات دوران گذشته در سرنوشت فرد بسیار اثر گذار است. چند مثال برای تفهیم مطلب. پسر بچه چهار ساله ای که در کف اتاق دراز کشیده ناگهان پاهای خواهر خود و ناخن های لاک زده او را می بیند و برایش جذاب و زیبا بنظر می رسد  و آن را می بوسد و یا لیس می زند. این پسر بچه چهار ساله در سن سی سالگی با مشکل فتیشیزم و یا پا پرستی که برایش مشکلات زیادی در ارتباط با جنس مخالف فراهم نموده برای درمان مراجعه می کند که  علایمی  از افسردگی را نیز بهمراه داشت. مردی با همسر خود دچار اختلافات  خانوادگی و نزاع می شود. و پس از مدتی مجددا با هم آشتی می کنند. اما پس از آن بطور کلی تمایل جنسی خود را به همسرش از دست می دهد. جالب اینکه پس از  مدتی با خانمی آشنا میشود و با او ازدواج می کند بدون هیچگونه مشکلی. اما پس از مدتی مجددا بعد  از یک مشاجره و نزاع توان جنسی خود را از دست می دهد. و بسیاری از موارد مشابه دیگر:

پیآمدهای اختلالات و انحرافات جنسی:

پیامدهای این اختلالات با توجه به مسایل فرهنگی و شخصیتی و یا به عبارتی از فرهنگی به فرهنگ دیگر و از شخصی به شخص دیگر متفاوت می باشد. بطور کلی پیآمدهای اختلالات و انحرافات جنسی باعث افسردگی و حالات روانی مرتبط با آن ، روابط اجتماعی مختل، فرو پاشی کانون گرم خانواده، و مشکلات کاری ویا آینده ای گنگ و تاریک برای آن فرد می گردد.  برای مثال فردی که دارای تمایلات همجنس خواهانه است  ممکن است درفرهنگی دچار افسردگی گردد اما درفرهنگ دیگری دچار چنین اختلال عاطفی نگردد. و همینطور در موارد دیگر.

درمان اختلالات و انحرافات جنسی با هیپنوتیزم درمانی(هیپنوتراپی):

تمامی اختلالاتی که منشاء روانی دارند بوسیله هیپنوتیزم یا هیپنوتراپی و مشاوره روانشناسی و روان درمانی قابل درمان میباشند. همچنین همه اختلالات و انحرافات جنسی همچون ناتوانی جنسی، زود انزالی، دیر انزالی و عدم انزال، بی میلی و سرد مزاجی جنسی ،عدم ارگاسم، ترس یا فوبی جنسی، واژنیسم یا درد جنسی، همچنین انحرافات جنسی مانند تمایلات همجنس گرایانه، وسواس جنسی، فتیشیزم جنسی، مازوخیسم جنسی، سادیسم  جنسی، و غیره  که منشاء  روانی دارند نیز قابل درمان هستند.

مطالب دیگران

 

بی میلی و سرد مزاجی جنسی و هیپنوتراپی:

بی میلی جنسی در مردان و سرد مزاجی جنسی در زنان یعنی عدم تمایل و رغبت شهوانی به جنس مخالف. این تعریف شامل چنین مواردی می شود 1. علی رغم اینکه در گذشته شریک جنسی برای فرد جذابیت داشته است اما در حال حاضر دیگر تمایل ندارد. 2. با اینکه فرد دارای سلامتی جسمانی و هورمونی می باشد و از او تمایل شهوانی و جنسی انتظار می رود با این حال در او تمایلی وجود نداشته باشد. این اختلال باید برای حداقل یک ماه ادامه داشته باشد تا اختلال محسوب شود.

از عمده ترین عوامل بی میلی و سرد مزاجی جنسی عوامل روانی است. این عوامل روانی در مردان عبارتند از افسردگی، مشکلات زود انزالی در گذشته، خشم پنهان یا آشکار نسبت به همسر، احساس گناه، و سرد مزاجی زن که در نهایت باعث بی میلی جنسی مرد شده باشد و غیره. و عوامل روانی در سرد مزاجی زنان عبارتند از درد جنسی (واژنیسم) که در نهایت باعث سرد مزاجی جنسی زن شده باشد، افسردگی، زود انزالی مرد که در نهایت باعث سرد مزاجی زن شده باشد، خشم به همسر خود، احساس گناه، و غیره.

روش درمانی این اختلال مشابه با دیگر اختلالات جنسی و روانی میتواند به وسیله مشاوره روان شناسی و روان درمانی و هیپنوتیزم درمانی (هیپنوتراپی) باشد. موارد زیادی از این روش درمانی استفاده نموده و درمان شده اند.

 

به طور متوسط هر انسان سالم، نیاز دارد هفته ای یک تا دوبار رابطه جنسی بر قرار کند. این بدان معنا نیست که بیش از این مقدار یا کمتر از آن بیماری تلقی شود ولی حد معمول آن به این صورت است. اگر کسی توانایی انجام رابطه جنسی در کل ایام هفته را داشته باشد، باید خدا را شکر کند که از موهبت چنین لذتی برخوردار است؛ ولی اگر کسی (در حالت نرمال زندگی) میل به برقراری رابطه با همسر خود نداشته باشد و این عدم ارتباط از 40 روز تجاوز کند، باید به درمان آن بپردازد. هر علتی که از نیاز جنسی انسان بکاهد، بی میلی جنسی تلقی می شود و نیاز جنسی هم مانند سایر نیازهای مادی انسان، اغنا شونده و اخلال پذیر است. حالت نرمال زندگی یعنی اینکه زن و شوهر در کنار هم و در خانه خود هستند و هیچ عاملی مانع ارتباط جنسی آنها نباشد.

به طور کلی چنانچه ذکر شد بی میلی جنسی در 90 درصد موارد، منشا روحی دارد و 10 درصد علت جسمی. مهمترین عامل کاهش میل جنسی در مردان (از عوامل جسمی و غیر روحی)، کاهش تستوسترون (یا همان هورمون مردانه) است و در زنان نیز کاهش هورمون زنانه. خستگی زیاد و بی خوابی نیز یکی دیگر از عوامل کاهش میل جنسی است. استفاده از مشروبات الکلی و یا مواد مخدر را نیز یکی دیگر از علل خستگی جنسی باید خواند. کم کاری غده تیروئید و کم خونی نیز از دیگر عوامل هستند که البته همه اینها با داروهای مقطعی برطرف شده و فرد سلامت خود را حفظ می کند اما آنچه که باید به طور جدی دنبال شود، عوامل روحی است. عوامل روحی هم چند دسته هستند: عوامل روحی حاد و عوامل روحی غیر حاد.

درمان خستگی جنسی یا بی میلی، اگر با منشاء روحی روانی باشد، با تغییر عادات زندگی و مشاوره روانپزشکی برطرف می شود و بنده داروی خاصی نمی شناسم اما برای بی میلی که علت جسمی دارد، می توان با انجام آزمایش های خون و هورمون، مشکل را یافت و برای درمان آنها دارو تجویز کرد. اما …

اما آنچه بسیار مهم است اینکه اندازه آلن جنسی آقایان هیچ ربطی به میل جنسی ایشان ندارد. علت بیماری بی میلی جنسی باید توسط پزشک و با انجام آزمایش شناخته شده و داروی متناسب تجویز گردد. یکی دیگر از روشهای خطرناک عوام برای افزایش میل جنسی، استفاده از سایت های غیر اخلاقی، فیلمهای پورنو و عکس های مستحجن است. این محصولات تصویری (فیلم های غیر اخلاقی و عکس و …) شاید برای مدت کوتاهی، میل جنسی را افزایش دهد، ولی پس از چند ماه، اعتیاد آور شده و همسران بدون دیدن آن فیلم ها نمی توانند رابطه داشته باشند… یعنی فیلم می شود عامل تحریک زوجین. درصورتیکه عامل تحریک جنسی باید همسر خود انسان باشد نه چیزی مثل فیلم یا عکس و …

تعلل در انجام رابطه جنسی، به هیچ وجه بیماری نیست . بی میلی جنسی به آن اطلاق نمی شود. اگر هم کسانی با مشکل بی میلی جنسی دست به گریبان هستند، نباید نگران باشند چون با تشخیص نوع بیماری، مشکل آنها حل خواهد شد. خانم ها نظافت خود و بهداشت و طراوت عضو جنسی خود را حفظ نمایند و مرتب نگران باردار شدن نباشند (که این نگرانی به شوهر منتقل شده و کاهش میل جنسی او را در پی خواهد داشت) و گاهی به شوهر خود پیشنهاد رابطه جنسی بدهند و در طول رابطه، جنب و جوش داشته باشند و بی تحرک نمانند و … مردان نیز ظرافت بانوان محترم را در نظر بگیرند، با مهربانی رفتار کنند، در سایر مواقع نیز به همسر خود عشق بورزند و ابراز محبت کنند و …