5/5 - (1 امتیاز)

این مقاله توسط دیگران نگارش شده است. برا دیدن مقاله دکتر نجفی توانا در مورد درمان فتیشیزم، اینجا کلیک کنید.

فتیشیزم یعنی (صنم) پرستی و این نیز نوعی انحراف جنسی یا ضلالت تناسلی است که اجباری و اضطراری می باشد . فتیشیست ها با تجسم پاره ای از اعضای بدن و تصور رخنه ها و اندام تناسلی و همچنین با دیدن و تماس با اشیاء و متعلقات جنس مخالف ، از لحاظ جنسی ارضا می شوند.

فتیشیزم گمراهی رجولیت است و بیشتر در مردها دیده می شود . میل عمده ی فتیشیست ها و اشتهای جنسی آنها متوجه پاره اشیای جنس مخالف و غالبا به دستمال ، دستکش ها ، کفش ها ، گیسو ها و دست و پای آن ها بوده ، به حدی که بیشتر اوقات این میل به مرتبه ی پرستش می رسد .

فرضیه روانپویشی فیتیشیسم یا به طور کلی پارافیلیاها را ناشی از تثبیت در یکی از مراحل روانی – جنسی رشد ، یا کوششی برای محافظت در مقابل اضطراب اختگی (castration anxiety ) میداند.

در فرضیه یادگیری ، ارتباط بین یک عمل با برانگیختگی جنسی در دوران کودکی (یادگیری شرطی)، عامل اصلی در پارافیلیاها به شمار می آید.

فتیشیست ها احتیاج ندارند که جنس مخالف در کنارشان باشد و یا حتی در مقابل آن ها متجسم شود ، میل و یا به تعبیری عشق آن ها به شیء ای است که اینک در اختیار آن هاست وگاهی با گذاشتن آن شیء به روی سینه و یا اعضای تناسلی خود ، ارضا می شوند .

فرقه ای نیز در میان آن ها هست که مخصوصا از زن های بدریخت و بدکار ، اشیاء و لوازم معیوبشان از قبیل حوله ،دستمال و غیره را گرفته و به آن دل خوش داشته وکسب التذاذ جنسی می کنند و گروهی دیگر از فتیشیست ها در مکان های ازدحام مردم اقدام به بریدن موی زن ها می کنند و به وسیله ی آن خود ارضایی می کنند . برخی از صنم پرست ها یا همان فتیشیست ها مجذوب کفش زنانه می باشند و غالبا برای تماشا جلو مغازه ها و بوتیک های کفش زنانه ایستاده و در حالی که برانگیخته و حیرت زده اند چشم به کفش های زنانه می دوزند .

این مقاله توسط دیگران نگارش شده است. برا دیدن مقاله دکتر نجفی توانا در مورد درمان فتیشیزم، اینجا کلیک کنید.

فوت فتیش

کلمه فتیش به معنای پرستش می باشد و فوت به معنای پا می باشد و فوت فتیش به معنای پرستش پا می باشد.

کسی که فوت فتیش است علاقه زیادی به پای جنس مخالف دارد و این علاقه در حدی است که پا را مانند خدا بلکه بیشتر از خدا دوست دارد.

این علاقه زیاد فقط به پا و سایر چیزهایی که به پا مربوط می شود می باشد مانند جوراب و کفش.

شروع این میل از کودکی می باشد. بعضی از بچه هایی که اعضای خانواده آنها بیشتر با پا با آنها بازی می کنند تمایل به پا پیدا می کنند و در بزرگی فوت فتیش می شوند البته فقط بعضی ها این میل را پیدا می کنند و این به معنای آن نیست که همه کسانی که با پا با آنها بازی شود فوت فتیش می شود ولی بهتر است خانواده ها از بازی های پایی با کودکانشان خود داری کنند.

بازی های پایی به این صورت است که پدر یا مادر یا خواهر برادر کف پای خود را روی سینه کودک قرار می دهند او را بالا می برند و پایین می آورند و به این ترتیب با او بازی می کنند که به مرور زمان موجب می شود در بعضی از کودکان میل به پا به وجود آید و به پا علاقه مند می شوند.

ممکن است کودک در سن پنچ یا شش سالگی تمایل به کفش مادر یا خواهرش پیدا کند و دلش بخواهد آلتش را درون کفش کند یا آلتش را ته کفش بمالد و یا کارهای مشابهی با آلتش و کفش انجام دهد و این نشان دهنده این است که کودک تمایلات جنسی اش بیدار شده و باید به روانپزشک مراجعه شود که در غیر این صورت کودک پس از بزرگ شدن به انحرافات جنسی مبتلا می شود.

کودکی که به پا تمایل پیدا کرده چون همیشه نمی تواند با پای اعضای خانواده بازی کند به کفش آنها متمایل می شود و چون این یک مسله جنسی می باشد به کفش جنس مخالف متمایل میشود یعنی پسر به کفش خواهر و مادرش تمایل پیدا می کند.

در سنین نوجوانی ممکن است تمایل داشته باشد روی کفش بخوابد به طوری که آلتش ته کفش قرار داشته باشد و آلتش را روی کفش بمالد تا ارضا شود و یا آلتش را درون کفش کرده و ارضا شود.

هنگامی که مدتی گذشت این میل پیشرفت کرده و تمایل به بوسیدن و خوردن و لیسیدن کفش پیدا می کند.

پس از  مدتی این میل شدید تر شده و تمایل به خوردن و لیسیدن ته کفش پیدا می کند به طوری که همه کثافت های ته کفش را می خورد و از تمیز شدن کفش لذت می برد.

هنگامی که به حدی بزرگ می شود که می تواند با جنس مخالف ارتباط برقرار کند تمایل دارد پای جنس مخالف را ببوسد و بخورد و بلیسد و این میل به حدی شدید است که تمایل به پرستش پای جنس مخالف دارد.

به این پرستش پای جنس مخالف میسترس و اسلیو می گویند که در آن خانومی که پای او پرستیده می شود میسترس است و آقایی که پای خانوم را می پرستد اسلیو است.

میسترس به معنای ارباب و اسلیو به معنای برده می باشد.

این تمایلات به حدی شدت می گیرد که برده تمایل به کتک خوردن از ارباب پیدا می کند و واقعا خود را برده خانوم حس می کند و تمایل دارد که خانوم او را شکنجه کند و از این شکنجه شدن لذت می برد که این همان مازوخیسم یک بیماری روانی است که در سکس تمایل به شکنجه شدن دارند و خانوم هایی هم که از شکنجه کردن طرف مقابل لذت می برند دچار بیماری سادیسم می باشند.

این شکنجه شدن به گونه ای است که برده از خونین شدن لذت می برد و خانوم هم تمایل دارد آنقدر به شکنجه ادامه دهد که برده خونین شود.

کسی که مبتلا به مازوخیسم یا سادیسم است حتما باید به روانپزشک مراجعه کند و تحت درمان قرار گیرد زیرا ممکن است بیماریش شدیدتر شود.

برده در تصوراتش تمایل دارد خانوم با کفش پاشنه بلند روی سینه اش بایستد و از اینکه سینه اش با پاشنه کفش سوراخ می شود لذت میبرد.

البته این فقط در حد تصورات و تمایلات است زیرا این امکان وجود ندارد که واقعا یک خانوم با کفش های پاشنه بلند روی سینه برده بایستد و یا روی او راه برود زیرا در صورت انجام اینکار احتمال آسیب دیدگی های جدی و شکستگی ققسه سینه وجود دارد.

اگر خانواده ها از کودکی فرزندانشان متوجه این انحرافات و یا تمایلات شدند باید آنها را نزد روانپزشک ببرند تا تحت درمان قرار گیرند.

اگر متوجه شدید که خودتان و یا اطرافیانتان تمایلات فوت فتیشی دارند دو راه برای درمان آنها وجود دارد:

۱- اگر مجرد هستند باید ازدواج کنند و از راه طبیعی با همسر خود ارضا شوند یعنی از راه آلت همسر و به مسایل فوت فتیشی فکر نکنند زیرا این یک میل جنسی است و اگر همیشه توسط همسر ارضا باشند تمایلات جنسی شدید آنها را اذیت نمی کند و اگر به پا و کفش فکر نکنند پس مدتی این میل کم شده و از بین می رود.

اگر همسر دارید و تا به حال با او فوت فتیشی می کردید از این کار دست بردارید و از راه طبیعی ارضا شوید تا به مرور زمان این میل کم شده و از بین برود.

۲- با خواندن قرآن و انس با قرآن و احادیث پیغمبر و امامان قلب خود را از معارف ورانی حق پر کرده تا جایی برای شیطان در قلبشان نداشته باشند.

همانطور که در بالا ذکر شد فتیش به معنای پرستش می باشد و پرستش غیر خدا شرک است و هیچ انسان عاقلی نمی خواهد به پروردگار یکتا شرک بورزد و مشرک همیشه در عذاب جهنم و آتش آن جاویدان خواهد بود.

البته این نباید موچب ناامیدی افراد فوت فتیش شود زیرا اگر توبه کنند و دیگر اصرار بر این گناه نکنند خداوند گناه آنها را می بخشد و آن را به حسنات تبدیل می کند.

ترک کردن فوت فتیشی در ابتدا ممکن است سخت باشد اما امکان پذیر است.

اگر با همسر خود از راه حلال مباشرت کنید و به پا و کفش کاری نداشته باشید و همیشه ارضا باشید میل جنسی شما به حالت طبیعی باز میگردد و دیگر از این انحراف رنچ نخواهید برد.